Chat with us, powered by LiveChat

Podsumowanie czatu z Comperia.pl

Skomentuj artykuł

Podczas czatu internetowego ze spółką Comperia.pl, który odbył się 21 kwietnia 2015 roku, na pytania internautów odpowiadali Bartosz Michałek - Prezes Zarządu Comperia.pl S.A., oraz Karol Wilczko - Wiceprezes Zarządu Comperia.pl S.A. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty wypowiedzi przedstawicieli spółki.

 

Plany na 2015 rok

„Część projektów (nad którymi pracowano w 2014 roku) juz została wprowadzona w IQ m.in. Comperia Bonus Club, Comperia Analytics, Compare Yourself oraz poprawiona wersja porównywarki GSM na Telepolis. DNA spółki to innowacje więc nieustannie pracujemy nad kolejnymi projektami, które będą wdrażane w tym roku.”

 

„Obecnie mocno koncentrujemy sie na wykorzystaniu potencjału porównywarki GSM. Jeżeli chodzi o nowe obszary to w pierwszej kolejności planujemy wdrożyć porównywarki usług TV oraz energii.”

 

„Akwizycje traktujemy oportunistycznie. W sytuacji gdy pojawi się interesujący podmiot rozważymy transakcje. Obecnie nie pracujemy aktywnie nad żadnym tego typu procesem.”

 

Rozwój i dywidenda

„Spółka rozwija sie bardzo dynamicznie. Rok bieżący rownież wpisuje sie w ten scenariusz. Jeżeli podtrzymamy taka dynamikę przez kolejne 5 lat to warto szukać odniesienia w MoneySupermarket.com.”

 

„W tej chwili największy wkład w przychody spółki ma Comperia.pl oraz program partnerski Comperia Lead. Najbardziej perspektywiczne: Telepolis.pl oraz Comperia Agent i ogólnie część ubezpieczeniowa.”

 

„Rozważamy możliwość wypłaty dywidendy za 2015 rok zależnie od stanu zasobów gotówkowych w spółce vs planowane do wdrożenia projekty. Za 2014 nie planujemy wypłaty dywidendy.”

 

Wyniki spółki i poziom zatrudnienia

„Jest to (mniejszy zysk na sprzedaży) wynik wyższych kosztów ponieważ spółka przede wszystkim spółka zainwestowała w większe kompetencje pracowników, co wiązało sie z koniecznością zwiększenia kosztów wynagrodzeń, ale dzięki temu jesteśmy jeszcze bardziej zdolni do realizowania innowacyjnych i zyskownych projektów w tym roku. Oprócz tego na wyższe koszty złożyły sie koszty IPO, koszty kampanii TV oraz inwestycja w ubezpieczenia.”

 

„Wydaje się, że poziom zatrudnienia w spółce odpowiada obecnemu zapotrzebowaniu spółki w zakresie prowadzonych i planowanych projektów. Koncentrujemy sie na optymalnym wykorzystaniu zasobów i wprowadzaniu nowych technologii zarządzania zasobami i projektami.”

 

„W różnych formach współpracy spółka zatrudnia ok 100 osób (bez agentów ubezpieczeniowych).”

 

Wejście na  rynek ubezpieczeniowy

„W tej chwili spółka koncentruje sie na pozyskiwaniu nowych partnerów i wdrażaniu Comperia Agent u istniejących. Sukces projektu należy mierzyć liczbą wdrożonych aplikacji CA. Liczymy że spółka będzie mogła w tym roku pochwalić sie znaczącymi wynikami w tym obszarze.”

 

„Sama aplikacja (Comperia Agent) jest rozwijana o nowe funkcjonalności, m.in. ubezpieczenia nieruchomości.”

 

„Jesteśmy przekonani ze rynek ubezpieczeniowy to najlepszy sposób na realizacje strategii rozwoju spółki o nowe segmenty produktowe. Jest to duży stabilny rynek, na którym wyraźnie brakuje gracza, który swoim know-how i technologia może wyraźnie zdobyć pozycję dominującą. Paradoksalnie bariery wejścia na rynek ubezpieczeniowy w formule jakiej robi to Comperia (Comperia Agent) są bardzo wysokie.”

 

 

 

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie