Chat with us, powered by LiveChat

Erbud z rekordowym portfelem zamówień na 2015 rok

Skomentuj artykuł
© 1xpert - Fotolia.com

Erbud ma rekordowo wysoki poziom zamówień na 2015 rok i spodziewa się lepszych wyników w każdym segmencie prowadzonej działalności. Nadzieje wiąże także z budową nowych dróg i zamówieniami dla energetyki.

 

Branży budowlanej wzrost zysków powinny przynieść miliardy z budżetu Unii Europejskiej, jakie wydane będą na modernizację Polski w ciągu najbliższych pięciu lat. Do tego spadek bezrobocia, wzrost dochodów oraz tańsze kredyty mogą oznaczać, że wzrośnie popyt na nowe domy i mieszkania. Dla Erbudu oznacza to wzrost zamówień we wszystkich segmentach działalności.

 

– Segmentem, który przynosi najwięcej przychodów, jest budownictwo kubaturowe w Polsce, które od lat jest naszym głównym motorem przychodów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbudu. – Widzimy także duży potencjał w rozwoju budownictwa inżynieryjnego. W tym roku są to akurat farmy wiatrowe. Ten segment w zeszłym roku wygenerował przychód 165,5 mln, myślę, że w tym roku to może być nawet 300 mln, czyli podwojenie sprzedaży. Taki mamy portfel zamówień na dziś.

 

Erbud S.A. - Wykres

 Źródło: www.stooq.pl

 

W rezultacie, jak mówi prezes zarządu Erbudu, portfel zamówień spółki na 2015 rok jest rekordowo duży. Większy od zeszłorocznego, który na początku 2014 roku sięgał 1,2 mld zł i był wówczas najwyższy w historii firmy. Obecnie portfel zamówień spółki na 2015 rok to 1,35 mld zł. Obok budownictwa kubaturowego i inżynieryjnego oraz dla energetyki zapowiada się także sporo nowych projektów drogowych.

 

Źródło: Newseria

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie