Chat with us, powered by LiveChat

Jedynka na giełdzie

Skomentuj artykuł

Jak powstaje kurs akcji, co to jest rynek pierwotny i wtórny? - na te i inne pytania odpowie druga edycja cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”, który TVP1 prezentować będzie w poniedziałki, od 6 października br., o godz. 20:25.

 

W pierwszej edycji programu, emitowanej w czerwcu ubiegłego roku, widzowie przekonali się, że giełda jest otwarta dla każdego, nawet dla niewielkiego inwestora. Druga seria, składająca się z dziesięciu 3-minutowych filmów, pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie… ABC Inwestora ” w sposób lekki i przystępny wyjaśnia zasady inwestowania w papiery wartościowe.

 

W programie każdy znajdzie odpowiedź na pytania, które najczęściej zadają początkujący i potencjalni inwestorzy, np. jak, kiedy i komu wypłaca się dywidendę, jak zarządzać ryzykiem inwestycyjnym, jakie obowiązki i prawa ma akcjonariusz? Lapidarna, obrazkowa formuła odcinków, połączenie animacji i infografiki pomagają w zrozumieniu giełdowej tematyki, a dodatkowe materiały edukacyjne na stronie www.akcjonariatobywatelski.pl mają za zadanie zachęcić widzów do pogłębiania swojej wiedzy o rynku kapitałowym.

 

Jedynka na giełdzie

 

Premiera nowego odcinka w telewizji:

poniedziałek, 20.25, TVP 1


Powtórki:
wtorek, 20.58, TVP HD
wtorek, między 22.00 a 22.15, TVP1
sobota, 21.01, TVP Regionalna

 

Na stronie AkcjonariatObywatelski.pl zamieszczane będą systematycznie kolejne odcinki serii wraz z dodatkowymi materiałami filmowymi.

 

Seria „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie…ABC Inwestora ” powstała w ramach programu edukacyjnego Akcjonariat Obywatelski.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie