Chat with us, powered by LiveChat

Akcjonariat Obywatelski - Warsztaty na finiszu

Skomentuj artykuł

Spotkaniem w Krośnie zakończyła się druga edycja spotkań o inwestowaniu na giełdzie organizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z liczną grupą partnerów. W ciągu niecałych 4 miesięcy w warsztatach wzięło udział 3 074 inwestorów giełdowych. Eksperci giełdowi odwiedzili w sumie  33 miasta w całej Polsce. Szczególną popularnością cieszyły się spotkania w Krakowie (250 uczestników), Krośnie (170) i Warszawie (165).

W czasie spotkań była możliwość porozmawiania ze specjalistami z domów maklerskich, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Bezpłatne warsztaty adresowane były do osób zainteresowanych inwestowaniem, zarówno tych, które stawiają pierwsze kroki na giełdzie, jak i do tych, które mogą wykazać się większym doświadczeniem inwestorskim.

 

Akcjonariat Obywatelski

 

Uczestnicy warsztatów wprowadzani byli stopniowo w świat giełdy i inwestycji. Poznawali organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych i podstawowe strategie inwestycyjne. Dowiadywali się, jak zachować się podczas spadków na giełdzie. Otrzymywali  również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusza spółki giełdowej.

 

Cykl ogólnopolskich spotkań zorganizowany został w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”, zainicjowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa i wspomaganego przez 33 partnerów:

Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisję Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Izbę Domów Maklerskich oraz spółki PZU, TAURON PE, Citi Handlowy, Grupę LOTOS, JSW, KGHM, LW Bogdanka, PGNiG, PKN ORLEN i PKO Bank Polski, przy współpracy z Havas PR Warsaw, GPW Media i Instytutem Rynku Kapitałowego.

 

Organizatorami spotkań giełdowych w całej Polsce były: Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski BDM, Biuro Maklerskie Banku BGŻ, Dom Maklerski Banku BPS, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Dom Maklerski BZ WBK, Dom Maklerski Citi Handlowy, Dom Maklerski ING Securities, Dom Maklerski KBC Securities, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska, Dom Inwestycyjny Xelion, X-Trade Brokers Dom Maklerski.

 

Patronat medialny objęły portale Biznes.Onet.pl oraz Biznes.pl.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie