Chat with us, powered by LiveChat

ATrakcyjne Spółki Odc.1 - sygnały analizy technicznej po sesji 4 stycznia 2012 r.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie nowego, cyklicznego projektu pod szyldem:

 

 

 

Od 5 stycznia 2012 roku w każdy dzień sesyjny w godzinach porannych specjalnie dla Państwa będziemy tworzyli praktyczny dodatek analityczny, który będzie wspierał Was w zmaganiach z rynkiem kapitałowym.

 

Choć dokładne odgadnięcie przyszłych ruchów cen nie jest możliwe, to stosując narzędzia analizy technicznej możemy istotnie zwiększyć swoje szanse na sukces. Niewiele osób posiada jednak czas potrzebny na codzienne, mozolne analizowanie setek spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Dla takich osób przygotowaliśmy specjalne oprogramowanie, które będzie przedstawiać tylko wybrane, ważne sygnały kupna i sprzedaży akcji. Z jednej strony będziemy wskazywać możliwe okazje inwestycyjne, a z drugiej ostrzegać posiadaczy akcji, w przypadku gdy formacje techniczne wróżą załamanie kursu ich walorów. Sygnały, które będziemy przedstawiać oraz ich specyfikacja dokładnie opisane są tutaj.

 

Codzienny dodatek będzie zawierał:

  • istotne sygnały techniczne kupna i sprzedaży wygenerowane na wykresach ponad 400 spółek z rynku głównego GPW
  • komentarz rynkowy analityka technicznego
  • bieżącą analizę techniczną wybranego waloru
  • raz w tygodniu - dodatek edukacyjny "Analiza Techniczna w pigułce", gdzie będziemy przedstawiać założenia i narzędzia AT od podstaw

 

Dodatkowo w odpowiedzi na zainteresowanie członków Stowarzyszenia, w każdy piątek biuletyn powiększony będzie o dodatek edukacyjny wprowadzający krok po kroku w tajniki analizy technicznej. Pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora!

 

 

Dostęp do najświeższych odcinków jest bezpłatny dla członków SII. Dla pozostałych dostęp do każdego odcinka wymaga 5 punktów SII, a w przypadku wydania piątkowego z dodatkiem edukacyjnym 25 punktów SII. Zachęcamy zatem do przystąpienia do Stowarzyszenia (Jak przystąpić do SII?). Darmowy dostęp do odcinków dla osób nie będących członkami SII jest możliwy dopiero po 7 dniach od ich publikacji. Pierwszy odcinek, inicjujący projekt jest darmowy dla wszystkich.

 

"ATrakcyjne Spółki" po sesji giełdowej z dnia 4 stycznia 2012 roku (odc. 1):

 

Sygnały pozytywne

  • Młot: - (nie wystąpił)
  • Objęcie hossy: -
  • Przenikanie: -

 

Sygnały negatywne

  • Spadająca gwiazda: -
  • Objęcie bessy: -
  • Zasłona ciemnej chmury: MWTRADE

 

Pozostałe sygnały (możliwe okazje inwestycyjne lub sygnały ostrzegawcze)

  • Kurs najwyższy od 26 tygodni:  PTI, SOBIESKI
  • Kurs najniższy od 26 tygodni: -
  • Przecięcie średnich 15- i 45-sesyjnej:  KERNEL, KSAGRO
  • Przecięcie kursu i średniej 200-sesyjnej:  PEKAES
  • Wzrost wolumenu:  NEW WORLD RESOURCES, PEKAES

 

Kryteria dotyczące formacji technicznych i innych sygnalizatorów zostały zoptymalizowane w taki sposób, aby generowały jedynie istotne sygnały (szczegóły).

 

Wykres indeksu WIG20 (interwał dzienny, dane od stycznia 2011 roku)

 

 

Indeks blue-chipów WIG20 od ponad 5 miesięcy porusza się w trendzie bocznym, jednak zakres wahań indeksu zmniejsza się, co może świadczyć o zbliżającym się wybiciu.

 

Wykres Spółki dnia - Sobieski/Belvedere (interwał dzienny, dane od stycznia 2011 roku)

 

 

Przebicie średnioterminowego trendu spadkowego, które nastąpiło przy zwiększonych obrotach jest obecnie kontynuowane. Sygnał ATS "Kurs najwyższy od pół roku" może świadczyć o możliwej kontynuacji ruchu wzrostowego przynajmniej do poziom oporu (280-285 zł).

 

Masz jakieś uwagi lub sugestie - czekamy na maile pod adresem ats@sii.org.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie