Chat with us, powered by LiveChat

Medical Network S.A. w drodze na NewConnect.

Informacja o Spółce



Medical Network S.A. (Med-Net) to mająca siedzibę w Warszawie polska firma CRO (Contract Research Organization) działająca na rynku badań klinicznych od 2000 r. Spółka posiada ugruntowaną pozycję rynkową oraz stabilną sytuację finansową. Klientami spółki są zarówno globalne firmy farmaceutyczne (m. in. GlaxoSmithKline, Debiopharm, Roche), jak i globalne firmy CRO (m. in. Charles River, PPD). Medical Network S.A. planuje dalszy rozwój na rynku badań klinicznych oraz wejście w segment specjalistycznych usług medycznych (w szczególności dla dzieci). Pomoże w tym panująca sytuacja na rynku – szereg trendów, które przy wykorzystaniu silnych stron Spółki, będą miały pozytywny wpływ na skalę jej działalności.

Projekcja przychodów Medical Network (mln zł)

 

Na ofertę firmy składa się pełen zakres usług CRO od przygotowania badania klinicznego, przez jego rejestrację i monitoring do zamknięcia i analizy danych.

 

Firma znajduje się w czołówce polskich firm CRO.

 

Rynek badań klinicznych


Badanie kliniczne jest niezbędnym etapem w drodze do komercjalizacji każdego leku. Źródłem finansowania badań klinicznych są wydatki R&D firm farmaceutycznych. Wartość globalnego rynku badań klinicznych jest równa 84 mld USD. Wartość polskiego rynku jest szacowana na 920 mln zł. Światowa wartość rynku usług CRO wynosi ponad 20 mld USD. Rynek badań klinicznych po okresowym spadku dynamiki, związanym z ogólnoświatowym spowolnieniem koniunktury, powraca na ścieżkę wzrostu.

 

Wartość globalnego rynku badań klinicznych (mld USD)

 

Sprzyjające trendy – szanse rynkowe


  • W najbliższych latach wygasa ochrona patentowa na leki oryginalne o ponadprzeciętnej wartości sprzedaży. Przełoży się to na zwiększone wydatki firm farmaceutycznych na leki oryginalne. Jednocześnie to będzie impulsem do badań nad lekami generycznymi, które będą tworzone na podstawie leków oryginalnych, które utraciły ochronę patentową. Oba zjawiska pozytywnie wpłyną na wartość rynku badań klinicznych.
  • Globalne koncerny farmaceutyczne coraz częściej – w poszukiwaniu oszczędności – decydują się na outsourcing działalności CRO.
  • Wzrost krajowego rynku badań klinicznych oczekiwany jest wobec wysokiej relatywnej atrakcyjności Polski jako miejsca lokowania badań klinicznych dla międzynarodowych koncernów.
  • Deficyt usług medycyny dziecięcej na lokalnym rynku (oczekiwanie na realizację badań, które planuje uruchomić Med-Net, w publicznej służbie zdrowia sięga obecnie kilku miesięcy)
  • Zapotrzebowanie na  prywatny ośrodek medycyny dziecięcej, który oferowałby kompleksową ofertę porad ambulatoryjnych oraz specjalistyczną diagnostykę.
  • Badacze prowadzący badania kliniczne w publicznych placówkach chętnie decydują się na przenoszenie ich do prywatnych ośrodków z uwagi na lepsze warunki prowadzenia badań oraz brak utrudnień administracyjnych.

 

Sprzedaż leków tracących ochronę patentową (mld USD)

 

Atuty inwestycyjne - silne strony


Rynek badań klinicznych

 

  • Bardzo dobra znajomość rynku badań klinicznych
  • Doświadczenie w kompleksowej obsłudze badaczy i ośrodków
  • Doświadczenie i wiarygodność potwierdzone kilkudziesięcioma udanymi projektami ponad 10-letnią obecnością na rynku.
  • Reputacja właścicieli – wieloletnia praca w roli badaczy, monitorów oraz praktyka lekarska i naukowa w Centrum Zdrowia Dziecka
  • Personel o doświadczeniu medycznym
  • Konkurencyjność cenowa w stosunku do firm zagranicznych
  • Badacze gotowi przenieść swoje badania do nowego ośrodka klinicznego natychmiast po jego powstaniu

 

Rynek usług medycznych

 

  • Doskonała znajomość rynku usług medycyny dziecięcej – wiedza o niewystarczającej podaży specjalistycznych usług w tym segmencie
  • Doświadczenie i kompetencje udziałowców Medical Network w klinice dziecięcej
  • Wieloletnia praktyka lekarska i reputacja zbudowana w Centrum Zdrowia Dziecka
  • Specjaliści gotowi przenieść praktykę lekarską do nowego ośrodka
  • Brak konieczności budowy bazy pacjentów – jej podstawą będą osoby leczone przez lekarzy-specjalistów przenoszących swoją praktykę do ośrodka

Cel strategiczny

Rozwój na rynku badań klinicznych oraz wejście w segment specjalistycznych usług medycznych (szczególnie w dziedzinie medycyny dziecięcej). Rozwój poprzez:

  • Wzrost w segmencie CRO: organiczny i poprzez akwizycje
  • Budowa ośrodka klinicznego
  • Uruchomienie oferty specjalistycznych usług medycznych (szczególnie w dziedzinie medycyny dziecięcej)

Uruchomienie ośrodka klinicznego

Uruchomienie ośrodka klinicznego w którym będą prowadzone badania kliniczne przejęte z ośrodków publicznych oraz który pozytywnie wpłynie na dotychczasową działalność CRO zwiększając atrakcyjność firmy z perspektywy badaczy prowadzących badania oraz finansujących badania kliniczne. Osadzenie badań w ośrodku pozwoli na przejęcie marży realizowanej dotychczas przez publiczne placówki.

 

Struktura wartości badania klinicznego

 

 

Działalność kliniczna będzie uzupełniała się z działalności medyczną. Główne synergie będą leżały po stronie przychodowej – wzmocnienie pozycji Spółki na rynku CRO, wzajemna rozbudowa baz pacjentów z badań klinicznych i usług medycznych, wizerunek nowoczesnej placówki medycznej prowadzącej również badania kliniczne – podstawa wysokich standardów leczenia.

 

Synergie

 

 

Ośrodek – działalność CRO:

  • Warunkiem szybkiego początkowego rozwoju ośrodka klinicznego jest obecność na rynku badań klinicznych.
  • Ośrodek kliniczny stanowi atut w działalności CRO, dzięki któremu Medical Network będzie lepiej postrzegana przez firmy farmaceutyczne (możliwość szybkiej organizacji badania).
  • Dzięki ośrodkowi klinicznemu Med-Net będzie mógł pozyskać nowych badaczy, którzy dodatkowo będą stanowili źródło kontaktów z nowymi sponsorami.

 

Działalność CRO – działalność kliniczna

  • Badacze, którzy przeniosą swoje badania do ośrodka klinicznego będą również prowadzić w nim regularną praktykę lekarską (działalność kliniczna).
  • Prowadzona praktyka lekarska dodatkowo podniesie rangę ośrodka w oczach sponsorów finansujących badania kliniczne (firm farmaceutycznych).

 

Działalność kliniczna – działalność CRO

  • W toku prowadzonej działalności klinicznej budowana będzie własna baza pacjentów, która będzie dodatkowym atutem Medical Network w pozyskiwaniu sponsorów – firm farmaceutycznych (szczególnie przy badaniach biorównoważności).

 

>> PREZENTACJA SPÓŁKI <<

 

Doradca Finansowy / Autoryzowany Doradca Spółki


Navigator Capital to jeden z największych niezależnych doradców finansowych dla przedsiębiorstw.  Kilkunastoosobowy zespół z powodzeniem łączy kompetencje w zakresie doradztwa transakcyjnego na rynku prywatnym i publicznym. Usługi Navigator Capital w zakresie licencjonowanych czynności maklerskich uzupełnia Dom Maklerski Navigator S.A.

Partnerzy Navigator Capital od ponad 16 lat pomagają klientom realizować transakcje kapitałowe i podejmować decyzje finansowe. Dotychczas zrealizowali ponad 60 transakcji na rynku prywatnym i publicznym, o wartości ponad 6 mld PLN. Prowadzili zróżnicowane projekty doradztwa finansowego i strategicznego dla ponad 100 klientów polskich i zagranicznych.

 

Kontakt w sprawie Med-Net:

Navigator Capital S.A.
ul. Koszykowa 54
00-675 Warszawa
tel.  662 028 250
fax. (022) 630 83 30
e-mail: mednet@navigatorcapital.pl

www.navigatorcapital.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie