Chat with us, powered by LiveChat

Noc Muzeów 14 maja w siedzibie GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych już po raz drugi zapraszają do odwiedzenia siedziby giełdy podczas warszawskiej „Nocy Muzeów”. Pracownicy GPW i KDPW opowiedzą o historii i funkcjonowaniu tych kluczowych instytucji rynku kapitałowego, a zwiedzaniu GPW i KDPW towarzyszyć będzie pokaz grafiki i prezentacje multimedialne studentów z warszawskiej ASP.

 

14 maja - podczas warszawskiej Nocy Muzeów, od godziny 19 do 1 w nocy, w hallu głównym Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4, udostępniona zostanie do zwiedzania przestrzeń Giełdy Papierów Wartościowych, m.in. Sala Notowań, Sala NewConnect, Sala Catalyst.  Każdy będzie mógł uderzyć w dzwon giełdowy lub zrobić sobie zdjęcie z bykiem – symbolem hossy. Ostatnie podobne wydarzenie, kiedy przestrzeń giełdowa została udostępniona do zwiedzania, odbyło się w ramach Całej Tej Giełdy, 16 kwietnia 2011, kiedy to przez budynek giełdy przewinęło się blisko 10 tys. ludzi.

 

Także tego wieczoru, GPW udzieli swej siedziby do prezentacji prac młodych artystów z Pracowni Graficznej nr 6 prowadzonej przez prof. Andrzeja Węcławskiego i mgr. Mateusza Dąbrowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Na szczególna uwagę zasługuje koncept kinematograficzny o wyjątkowym połączeniu grafiki i dźwięku, autorstwa Ernesta Ziemianowicza, studenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (www.ernest.pdg.pl).

 

"GPW jest w trakcie nie tylko poszukiwania analogii między twórczością artystyczna a prowadzeniem działalności biznesowej w konkurencyjnym świecie, w tej wyrafinowanej domenie jaka jest rynek finansowy - te analogie są bowiem dość czytelne i oczywiste. GPW jest w trakcie poszukiwania korelacji między jakością kapitału intelektualnego, który jest niezbędny w biznesie, a wrażliwością na sztukę i kulturę, oraz czerpaniem z tych zasobów przez ten biznesowo zorientowany kapitał intelektualny" – mówi Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

 

Artyści z Pracowni nr 6 byli wyróżniani i nagradzani na wielu konkursach. Trochę dostojni, trochę zwyczajni, trochę dowcipni, trochę zawzięci, trochę „humorzaści”. Z powodzeniem wykorzystują media cyfrowe dla celów ekspresji sztuki, a każda praca stanowi interesujący efekt.

 

Prezentujemy najciekawsze prace spośród absolwentów, dyplomantów, studentów z Pracowni nr 6. Sylwetki, które poprzez swoją kreatywność i nowe spojrzenie na sztuki wizualne rozwijają talent, formułując własne postawy twórcze, idee plastyczne, za pomocą nowoczesnych form druku i łączenia ich z tradycyjnymi technikami graficznymi. Są to niekiedy projekty przestrzenne lub multimedialne, które z dumą zaprezentujemy 14 maja w gmachu Giełdy – przyznaje Mateusz Dąbrowski, absolwent warszawskiej ASP.

 

O godz. 00:00 ostatnie wejście dla zwiedzających.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie