Chat with us, powered by LiveChat

Dzień Inwestora Indywidualnego KGHM 2024. Kopalnie, huty i ważne pytania [Relacja, galeria zdjęć]

Skomentuj artykuł

Dobrej tradycji stało się zadość. Kolejny Dzień Inwestora Indywidualnego w KGHM Polska Miedź pokazał, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań oraz możliwości zobaczenia działalności operacyjnej na własne oczy.

 

Trzeci Dzień Inwestora Indywidualnego w KGHM Polska Miedź za nami. Pierwszy odbył się w 2019 r., drugi w 2022 r. Edycja 2024 również obfitowała w atrakcje, które na długo zapadną uczestnikom w pamięci.

Pierwszy kontakt

Sprawdzonej formuły się radykalnie nie zmienia, wobec czego przebieg wizyty inwestorów indywidualnych w KGHM był podobny do scenariusza sprzed dwóch lat (naszą relację znajdziesz tutaj). Pierwszy etap stanowiła podróż autokarem z Warszawy, który po drodze zabrał część grupy wsiadającej we Wrocławiu. Część uczestników wybrała własny środek transportu. Wszyscy i tak we wtorkowy wieczór spotkali się w hotelu Chata Karczowiska, położonym w połowie drogi między Lubinem i Legnicą.

 

Na powitalnej kolacji gości przywitali: Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych; Mirosław Laskowski wiceprezes zarządu ds. produkcji; Tomasz Kosieradzki, dyrektor naczelny ds. podatków, relacji inwestorskich i ESG. Na miejscu obecny był także dyrektor departamentu relacji inwestorskich Janusz Krystosiak wraz z zespołem relacji inwestorskich, który tworzą: Nikodem Biernat, Beata Krauze, Anna Krug-Żarnowska, Berenika Kuśnierz i Stephen Marks.

Pod i nad ziemią

Już w momencie wrześniowych zapisów na Dzień Inwestora Indywidualnego w KGHM, inwestorzy deklarowali, do którego z zakładów produkcyjnych chcą pojechać. Na podstawie tamtego wyboru, w środę rano 10 osób ruszyło do zakładów górniczych i zakładów wzbogacania rudy w Lubinie, zaś 20 osób pojechało do analogicznych zakładów w Rudnej. Kolejne dziesięcioosobowe grupy wybrały huty w Legnicy oraz w Głogowie. W tym drugim wypadku docelowym miejscem był wydział metali szlachetnych. „Hutnicze” grupy spotkały się potem w Orsku, gdzie mieści się Huta Miedzi Cedynia (dygresja geograficzna – miasto Cedynia, znane z podręczników historii, znajduje się 200 km dalej).

Na uwagę zasługuje fakt, że i tym razem do roli przewodników po swoich zakładach KGHM oddelegował doświadczonych przedstawicieli kadry kierowniczej, którzy prezentowane procesy produkcyjne nie tylko znali od A do Z, ale potrafili o nich opowiedzieć zrozumiałym językiem oraz odpowiedzieć na pytania inwestorów. Dodatkowo, wejście na teren kopalni czy huty poprzedzone było szkoleniem BHP oraz zaopatrzeniem uczestników Dnia Inwestora Indywidualnego w środki ochronne. Wszystkim grupom towarzyszyli także przedstawiciele działu relacji inwestorskich KGHM, co dawało kolejną okazję do bezpośrednich rozmów.

Jak inwestorzy z dyrektorami

Ostatnim etapem Dnia Inwestora Indywidualnego KGHM było spotkanie z przedstawicielami kadry kierowniczej. Niestety, ze względu na inne obowiązki, w sali konferencyjnej w centrali spółki w Lubinie nie pojawił się żaden członek zarządu. Inwestorzy spotkali się więc z przedstawicielami wyższej kadry zarządzającej, wśród których znaleźli się: Jan Goździk, dyrektor naczelny ds. zarządzania finansami; Andrzej Konieczny, dyrektor naczelny ds. aktywów zagranicznych oraz Andrzej Krzyszczak, dyrektor naczelny ds. strategii i inwestycji. Każdy z nich przedstawił krótką prezentację dotyczącą swojego obszaru, a następnie uczestniczył w sesji Q&A. Wśród sporej liczby pytań od inwestorów indywidualnych przewinęły się wątki takie jak m.in. wyniki finansowe, aktywa zagraniczne, dywidenda, polityka inwestycyjna, związki zawodowe.

O 18:00 spotkanie dobiegło końca. Każdy z uczestników Dnia Inwestora Indywidualnego w KGHM zabrał do domu, poza niepowtarzalnymi wspomnieniami z kopalni czy huty, zestaw upominków od spółki – rzecz jasna w kolorach miedzi i srebra. Pozostaje mieć nadzieję, że po trzecim Dniu Inwestora Indywidualnego KGHM odbędzie się czwarty, piąty, szósty i wiele, wiele więcej.

 

Na koniec jeszcze garść zdjęć z Dnia Inwestora Indywidualnego KGHM Polska Miedź SA 2024.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie