Chat with us, powered by LiveChat

W drodze na GPW i NewConnect - Relacja z XXV edycji IPO Day.

1

Już po raz 25. w siedzibie warszawskiej giełdy odbyła się Konferencja IPO Day – Dzień Debiutantów. Przedstawiciele spółek wybierających się na GPW oraz NewConnect  przekonywali inwestorów, iż warto kupić akcje firm, którymi zarządzają. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie potencjalnym inwestorom, analitykom i dziennikarzom przyszłych debiutantów.


Podczas spotkania zaprezentowały się cztery spółki. Na NewConnect zmierzają trzy z nich:  Denco Logic SA, Automatyka Pomiary Sterowanie SA oraz Ruch Chorzów SA. Spółka ENEA SA ma zamiar zadebiutować na GPW.


Denco Logic SA to młoda spółka poruszająca się w branży IT. Jej działalność polegać będzie na udzielaniu licencji pozwalającej na wykorzystanie idei wynalazku SLIDEPAD, który ma zastępować tradycyjną mysz komputerową oraz joystick w telefonie komórkowym. Radosław Ordutowski, dyrektor generalny spółki, który prowadził prezentację, poinformował, iż 11 sierpnia b.r. rozpoczęła się subskrypcja prywatna akcji. Do najważniejszych celów emisji należy pozyskanie środków finansowych na część inwestycyjną projektu oraz pokrycie kosztów związanych z promocją i sprzedażą licencji. Na pytanie dziennikarzy o to, czy jakiś podmiot podjął się już zakupu licencji na SLIDEPAD, padła przecząca odpowiedź. Natomiast z zapewnień Zarządu wynika, iż oferta cieszy się dużym zainteresowaniem.


Automatyka Pomiary Sterowanie SA, w czasie swojego czternastoletniego stażu, oferuje kompleksowe usługi z zakresu automatyki przemysłowej. W oparciu o procedurę private placement spółka zamierza pozyskać ok. 2,5 miliona złotych, które zostaną przeznaczone na rozbudowę hali produkcyjno–montażowej i biura projektowego oraz rozszerzenie oferty asortymentowej. W ciągu nadchodzących trzech lat przedstawiciele spółki rozważać będą korzyści wynikające z przeniesienia akcji na rynek regulowany. Inwestorzy i dziennikarze pytali o wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Zarząd odpowiedział, iż w zależności od wypracowanego zysku wypłaci dywidendę na poziomie większym od średniego oprocentowania lokaty bankowej za dany rok, począwszy od 2009.


Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja spółki ENEA SA. Jej właścicielem jest Skarb Państwa. Do podstawowych działań spółki można zaliczyć trzy sektory aktywności: wytwarzanie, dystrybucja oraz obrót energią elektryczną. Środki z emisji zostaną wykorzystane między innymi na inwestycję w odnawialne źródła energii oraz elektrownię Kozienice, która jest drugą największą w Polsce. Odpowiadając na pytania zebranych, Zarząd oświadczył, iż spółka jest w dobrej kondycji finansowej, tak więc, aby wspomóc planowane działania, wesprze się emisją obligacji oraz kredytem bankowym. Niestety dziennikarze nie uzyskali odpowiedzi na pytanie odnośnie przybliżonej ceny akcji.


Jako ostatnia prezentowała się spółka Ruch Chorzów SA. Spółka zamierza pozyskać z emisji 5 milionów złotych, które wykorzysta między innymi na transfery zawodników. Ponadto stawia na rozwój młodzieży. Inwestorzy byli zainteresowani ilością kibiców, którzy przychodzą na mecze. W odpowiedzi na to pytanie usłyszeliśmy, iż stadiony są zawsze pełne.


Na Sali Notowań zgromadziło się ponad 60 osób, a transmisję video przez Internet obejrzało ok. 200 zainteresowanych. IPO Day – Dzień Debiutantów jest organizowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wraz z GPW oraz KDPW.

 


Kolejne spotkanie z przyszłymi debiutantami odbędzie się 22. (wtorek) października 2008.

Już dziś zapraszamy na XXVI edycję Konferencji IPO Day!

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie