Chat with us, powered by LiveChat

Poniedziałkowy przegląd techniczny (25.04.2022) – indeksy przed istotnymi wsparciami

Skomentuj artykuł

Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, usd/pln, euro/usd, ropa WTI oraz Bitcoin.

DAX

Indeks niemiecki DAX zakończył ubiegły tydzień na korzyść niedźwiedzi, gdyż po pierwsze bykom nie udało się wybić górą oporu ulokowanego na poziomie 14566 pkt., po drugie na notowaniach utworzyła się formacja RGR. Świeca kończąca tydzień ulokowała zamknięcie sesji w okolicach wsparcia 14135 pkt. Kształt owej świecy może tu świadczyć o kontynuacji wyprzedaży, gdyż popyt nie podjął jeszcze żadnej walki w celu obrony wsparcia (brak dolnego cienia świecy). Wszystko wskazuje na to, że ostatnio mieliśmy zatem do czynienia z korekcyjnym odbiciem w nowym, krótkoterminowym trendzie spadkowym. Jeśli sytuacja ta się potwierdzi, to możliwe, że pierwszym istotnym wsparciem będą okolice między poziomem Fibo 0.5 wynoszącym 13675 pkt., a technicznym poziomem wsparcia 13664 pkt. Aby mówić o ewentualnych wzrostach na indeksie DAX musiałoby dojść do wybicia utworzonego krótkoterminowego trendu spadkowego górą, wówczas poziomami oporów byłyby 14566 pkt. oraz 14823 pkt.

 

DAX – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

S&P500

Na korzyść niedźwiedzi zakończył się także tydzień na notowaniach amerykańskiego S&P500, a korekta przybiera na sile. Notowania zakończyły tydzień w okolicach wsparcia 4280 pkt., jednak tu również kształt świecy pokazuje możliwość kontynuacji wyprzedaży w kierunku mocniejszego wsparcia okolic 4191 pkt. W tym miejscu doszło ostatnio do utworzenia się potrójnego dna. Jeśli mielibyśmy mówić o krótkoterminowych wzrostach to wsparcie powinno być wybronione. Na korzyść ewentualnego zakończenia wyprzedaży są tutaj oscylatory, które powoli znajdują się w swoich niskich położeniach. Jeśli doszłoby do wybicia dołem wspomnianego wsparcia, to kolejne znajduje się na poziomie 4056 pkt.. W przypadku kontrataku byków gdzie udałoby się je wybronić to najbliższymi oporami będą  4367 pkt. i 4546 pkt.

 

S&P500 – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie