Chat with us, powered by LiveChat

Mennica Polska

 

 

 

Mennica Polska jest jedynym krajowym producentem złotych sztabek inwestycyjnych, które są powtarzalne (np. pod względem masy, wyglądu) oraz jednym z największych dystrybutorów złota inwestycyjnego w Polsce. W przeciwieństwie do wielu firm działających na rynku, które są jedynie pośrednikami, dysponuje własnym, zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym.

 

W podstawowym obszarze działalności jest również wyłącznym producentem monet obiegowych w Polsce. Produkuje także monety obiegowe dla krajów w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Co więcej, obecnie jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych mennic na świecie – jest m.in. prekursorem w produkcji monet 3D oraz jedną z nielicznych firm, która w przypadku monet kolekcjonerskich wykorzystuje praktycznie każdą technologię, jaka pojawia się na rynku.

 

Mennica Polska działa również w segmencie deweloperskim (Mennica Residence, Mennica Legacy Tower, Bulwary Praskie). Jest także liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju.

 

W 2020 roku zdeklasyfikowała konkurencję w kategorii „Firma inwestycji alternatywnych 2019”, w ramach branżowego konkursu Invest Cuffs. W 2021 roku została natomiast uznana za najszybciej rozwijającą się firmę pod względem rocznej dynamiki przychodów.

 

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Uwzględnienie kruszców w portfelu inwestycyjnym ma zawsze sens. Stanowią one doskonały balans w odniesieniu do oszczędności na lokatach bankowych, czy akcji spółek notowanych na giełdzie.

 

Do zakupu żółtego kruszcu zachęca również brak bariery wejścia (możemy zacząć np. od
1-gramowej sztabki i stopniowo zwiększać nasze inwestycje w zależności od wysokości wolnych środków) oraz prostota oraz czytelność inwestycji (decyzję o kupnie i sprzedaży podejmujemy w oparciu o analizę kursu w czasie).

 

Złoto trzyma wartość w czasie i dobrze chroni nasze oszczędności przed inflacją. Jego ilość jest ograniczona, nie ma możliwości wprowadzenia istotnych zmian w obiegu.

 

Zapraszamy na zapis webinaru Inwestowanie w kruszce fizyczne z Mennicą Polską i SII

 

W co inwestować z Mennicą Polską i SII?

Najbezpieczniejszą formą zaangażowania w inwestycje w żółty kruszec jest fizyczne złoto (sztabki lub monety bulionowe). Kupujemy wówczas konkretną rzecz, a nie obietnicę zysków.

 

  • Pod marką własną Mennica Polska oferuje sztabki bite (o masie od 1 do 100 gramów), lane (o masie od 100 do 1000 gramów), jak również cenione na rynku monety bulionowe.
  • W ofercie Mennicy Polskiej dostępne są także sztabki i monety inwestycyjne uznanych zagranicznych partnerów, m.in. z Niemiec (HEREAUS), z Belgii (UMICORE) i ze Szwajcarii (VALCAMBI).
  • Katalog produktów inwestycyjnych dostępnych w ofercie Mennicy Polskiej znajdziesz tutaj.

 


 

Kto może skorzystać z oferty specjalnej Mennicy Polskiej?

  • Oferta jest skierowana do wszystkich członków SII.

  • Status członkostwa jest weryfikowany przed finalizacją zakupu.


Co może zyskać członek SII, który kupuje złoto w Mennicy Polskiej?

  • 1 proc. rabatu na zakup złota inwestycyjnego z oferty inwestycje.mennica.com.pl
  • 6 lub 12 miesięcy bezpłatnego depozytu złota w Skarbcu Mennicy Polskiej, w zależności od rodzaju członkostwa (poziom podstawowy vs poziom rozszerzony)
  • okresowe oferty specjalne.

 

 

UWAGA! Oferta specjalna – kwiecień 2024

3% rabatu na zakup złota inwestycyjnego:

 

Oferta ograniczona zarówno czasowo (kwiecień2024) jak i ilościowo (do wyczerpania zapasów).

 

 

Jak skorzystać ze zniżki?

Wyślij maila na adres zloto@mennica.com.pl podając w treści maila imię, nazwisko oraz numer członkowski. Otrzymasz wiadomość zwrotną z ofertą w postaci faktury pro-forma.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie