Chat with us, powered by LiveChat

Certyfikaty Turbo oparte o nowe instrumenty bazowe – Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. oraz GBP/PLN

Skomentuj artykuł
© Alexey Novikov - stock.adobe.com

15 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty strukturyzowane Turbo oparte o notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. oraz pary walutowej GBP/PLN. Ich emitentem jest ING N.V.

 

Dzięki temu inwestorzy mogą handlować na wzrosty lub spadki 13 polskich spółek oraz 7 par walutowych. Łącznie klienci mają już dostęp do 43 instrumentów bazowych.

 

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. to spółka należąca do indeksu WIG20 będąca największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej oraz jeden z największych producentów koksu używanego do wytopu stali.

 

Funt brytyjski, waluta Zjednoczonego Królestwa oraz terytoriów zależnych. Poza dolarem amerykańskim i euro, jest uważany za jeden z najważniejszych środków płatniczych na świecie.

 

Certyfikaty Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla nich są min. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING N.V. na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

 

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronie www.ingturbo.pl/akademia

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie