Chat with us, powered by LiveChat

Certyfikaty ING Turbo oparte o nowe instrumenty bazowe - pallad oraz kontrakty na 30-letnie obligacje USA.

Skomentuj artykuł

12 września na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o notowania palladu oraz kontraktów na 30-letnie obligacje rządu amerykańskiego.

 

Dzięki temu inwestorzy mogą handlować na wzrosty lub spadki 5 surowców oraz drugiego (po obligacjach rządu niemieckiego) długu państwa rozwiniętego. Łącznie klienci mają już dostęp do 40 instrumentów bazowych.

 

Pallad to metal szlachetny odkryty w 1803 roku i jest wykorzystywany od stosunkowo niedawna. Używany jest m.in. w katalizatorach samochodowych, sprzęcie elektronicznym czy stomatologii. W mniejszym stopniu wykorzystywany jest też do produkcji białego złota.

 

Kontrakty na 30-letnie obligacje rządu amerykańskiego są instrumentem opartym o notowania długu USA będącego największą gospodarką świata.

 

Certyfikaty Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla nich są min. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

 

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronie www.ingturbo.pl/akademia

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie