Chat with us, powered by LiveChat

Jarosław Grzywiński tworzy Instytut Rynków Kapitałowych i Finansów

Skomentuj artykuł

W dniu 15 października 2018 r. odbyła się inauguracja Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów – Think Tanku, którego głównym celem jest tworzenie wsparcia dla nowoczesnego i konkurencyjnego rynku kapitałowego w Polsce.

 

To co szczególnie cieszy to bardzo duży nacisk położony na rolę inwestorów indywidualnych na polskim rynku kapitałowym. Nie ulega wątpliwości, że pozytywna promocja polskiej giełdy, promocja zasad corporate governance oraz uwzględnienie szczególnej roli inwestorów indywidualnych jest tym czego nasz rynek kapitałowy aktualnie potrzebuje i czego brak bardzo odczuwa.

 

Cele Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów:

 

  1. Tworzenie wsparcia dla nowoczesnego konkurencyjnego transparentnego rynku kapitałowego o ambicjach globalnych.
  2. Promocja giełd papierów wartościowych wśród przedsiębiorców i potencjalnych emitentów.
  3. Promocja alternatywnych platform pozyskiwania finansowania takich jak crowdfunding.
  4. Tworzenie zasad corporate governance wśród spółek publicznych i niepublicznych.
  5. Analizy oraz relacje inwestorskie – wsparcie profesjonalnej komunikacji z akcjonariuszami i inwestorami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi.
  6. Analizy i wsparcie rynku nieruchomości komercyjnych (REIT) jako jednego z filarów rozwoju rynków kapitałowych na świecie.
  7. Wsparcie przedsiębiorców/potencjalnych emitentów w tworzeniu transparentnych struktur tworzenia spółek publicznych.
  8. Budowa modelu nowoczesnej edukacji ekonomicznej jako elementu rozwoju rynków kapitałowych.
  9. Inwestor Indywidualny jako istotny fundament rozwoju rynku kapitałowego – analizy i rozwój rynku inwestora indywidualnego..
  10. Emitent – budowa szerokiego wsparcia dla jak najlepszej komunikacji z rynkiem i akcjonariuszami.
  11. Współpraca zagraniczna z inwestorami, giełdami papierów wartościowych/platformami ETF/inwestorami/spółkami publicznymi.
  12. Promocja polskich spółek wśród inwestorów zagranicznych.

 

Obszary Działalności Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów:

 

  1. Rozwój rynku kapitałowego – synergia emitentów i akcjonariuszy oraz inwestorów, promocja rynku kapitałowego wśród inwestora indywidualnego, promocja rynku kapitałowego w regionach.
  2. Promocja corporate governance i dobrych praktyk – kryteria dla członków organów nadzoru i zarządów, zasady dobrych praktyk uwzględniające trendy globalne na rynkach kapitałowych.
  3. Doradztwo w zakresie rynków kapitałowych – business advisory w zakresie rynków kapitałowych i finansów, przygotowywanie spółek niepublicznych do wymagań związanych z debiutem na rynkach kapitałowych.
  4. Współpraca zagraniczna – promocja polskich spółek publicznych wśród inwestorów zagranicznych, przygotowywanie polskich spółek do road show i spotkań z zagranicznymi inwestorami, aranżacja spotkań z funduszami zagranicznymi, wspieranie aktywności inwestorów zagranicznych w Polsce.
  5. Działalność naukowa i analityczna – analizy naukowe i badawcze jako element wsparcia rozwoju rynku kapitałowego, analiza dostępnych danych rynkowych w celu wsparcia emitentów i przyszłych emitentów, wsparcie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w zakresie zwiększenia roli Inwestorów Indywidualnych na rynkach kapitałowych.

 

Założyciele Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów:

 

  • Jarosław Grzywiński
  • Prof. dr hab. Mirosław Pawełczyk – Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów
  • Arkadiusz Regiec – Prezes Zarządu Beesfund S.A.
  • Mariusz Paplaczyk – Prezes Zarządu Zrzeszenia Prawników Polskich

 

Partnerzy strategiczni:

 

  • Instytut Prawa Gospodarczego
  • Beesfund S.A.
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie