Chat with us, powered by LiveChat

Kolejny słaby miesiąc LiveChat – w lipcu spółka pozyskała netto 206 klientów

Skomentuj artykuł
© tanyastock - Fotolia.com

Lipiec sezonowo jest jednym ze słabszych miesięcy dla LiveChatu. Niestety w tym roku poprzednie miesiące również okazały się nie najlepsze pod względem pozyskiwania klientów.

 

LiveChat poinformował, że w lipcu pozyskał 206 klientów netto, czyli tyle samo ile cztery lata temu (w lipcu 2014 roku). Tym samym jest to jeden z najsłabszych miesięcznych odczytów w ostatnich latach. Podobnie było w czerwcu i maju, kiedy spółka pozyskała odpowiednio 236 i 243 klientów netto. Dobrze obrazuje to poniższy wykres.

 

 LiveChat – zmiana netto liczby klientów
Źródło: opracowanie własne na podstawie raportów bieżących Emitenta

 

Warto również zwrócić uwagę, że baza klientów spółki przekroczyła 25 tys., a dokładnie wyniosła 25.097 na dzień 1 sierpnia 2018 roku.

 

Kurs akcji LiveChatu pozostaje pod presją podaży. W 2018 roku impulsy wzrostowe dwukrotnie odbiły się od 200-okresowej średniej kroczącej. W ostatnich tygodniach kurs akcji ponownie znalazł wsparcie w okolicach 30 zł, jednak odbicie zatrzymało się dośc precyzyjnie na poziomie poprzedniego lokalnego dołka, czyli 35,50 zł.

 

LiveChat – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: LiveChat S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie