Chat with us, powered by LiveChat

Certyfikaty ING Turbo oparte o nowy instrument bazowy – CD PROJEKT S.A. debiutują na GPW

Skomentuj artykuł
Źródło: thewitcher.com

26 lipca lutego na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o akcję spółki CD PROJEKT S.A.

 

Certyfikaty pozwolą polskim inwestorom wziąć udział w zmianie wartości firmy, znanej a m.in. z produkcji trylogii gier o Wiedźminie, która sprzedała się na świecie w ponad 33 milionach kopii. Inwestorzy będą mieli dostęp do akcji 14 spółek (polskich i zagranicznych), a łącznie 34 instrumentów bazowych.

 

Spółka CD PROJEKT S.A. należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiego parkietu. Kapitalizacja CD PROJEKT S.A. na koniec grudnia 2017 r. wyniosła 9,3 mld zł. W dniu 26 maja 2018 r. kapitalizacja CD PROJEKTU sięgnęła 20,5 mld zł.

 

ING Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są min. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

 

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronie www.ingturbo.pl/akademia

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie