Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Eko Exportu wygrywają w sondzie. Czy kupimy je w świetle fatalnego raportu?

© gitanna - Fotolia.com

Zdecydowanie najwięcej głosów w lutowej sondzie zebrała propozycja zakupu akcji Eko Exportu. Zgromadziła ona ponad połowę wszystkich oddanych głosów. Drugie miejsce zajęła Elektrobudowa, a trzecie Quercus.

 

Poniżej prezentujemy ostateczną strukturę głosów: 

 

Wyniki sondy
Redan 7,53%
Eko Export 56,45%
Quercus 10,22%
MCI 9,68%
Elektrobudowa 16,13%

 

Poziom zakupu akcji Eko Exportu w propozycji inwestycyjnej sprzed tygodnia został wyznaczony w przedziale 12,00 zł - 12,60 zł i opierał się w dużym stopniu o analizę techniczną wykresu akcji. Jednak w trakcie trwania sondy spółka opublikowała kwartalny raport finansowy, który wypadł bardzo słabo. Przypomnijmy najpierw, w jaki sposób argumentowaliśmy propozycję zakupu walorów Eko Exportu:

 

„Niepowodzenia w opóźnieniu uruchomienia linii technologicznej do pozyskiwania mikrosfery w Astanie oraz niższe od spodziewanych przez rynek przychody spółki w ostatnich kwartałach spowodowały silną przecenę akcji Eko Exportu w ostatnich miesiącach. Wielkość sprzedaży w III kw. 2015 roku była najniższa od 3 lat. Jeszcze rok temu akcje spółki były notowane w okolicy 25 zł. Potencjał spółki z racji unikatowego jej produktu jest nadal bardzo duży, a szczególną uwagę należy przywiązywać do rentowności, jakie potrafi wykazywać i to nawet w czasie inwestycji w zakład w Astanie. Przy inwestycji tej należy pamiętać o dużych wahaniach cen walorów i trwającym nadal trendzie spadkowym. Ostatnie miesiące przyniosły formację podwójnego dnia i wybronienie poziomu 10 zł. Obecnie testowany jest poziom linii trendu spadkowego.”


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Wykazane przychody w ostatnim kwartale ubiegłego roku były jeszcze niższe od wspomnianego w opisie III kw. i najniższe od 2012 roku. Pozycja gotówkowa spółki na koniec 2015 roku spadła nisko, bo do 105 tys. zł. Przy niewielkich przychodach pod ciężarem kosztów stałych mocno spadł wynik netto. Cały rok 2015 wypadł dużo gorzej od 2014 roku  zysk netto spadł z 9,5 mln zł do 5,9 mln zł. Przychody spadły z 24,5 mln zł do 20,4 mln zł. Zarząd tłumaczy to spadkiem

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Akcje Eko Exportu wygrywają w sondzie.  Czy kupimy je w świetle fatalnego raportu?