Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 wzrostowych spółek minionego miesiąca, które zyskały ponad 20%

© Haz -Fotolia.pl

Do przygotowania zestawienia najmocniej rosnących spółek posłużył serwis atskaner.pl. Poniższy obraz przedstawia jedną z funkcjonalności, którą oferuje ten serwis. W wyliczaniu stóp zwrotu uwzględniono ceny zamknięcia z dnia 25 lutego 2016 roku, dla spółek wchodzących w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

 

Atskaner.pl - Najbardziej rosnące

Asbis

Po bardzo gwałtownej przecenie w latach 2013-2015, która sprowadziła kurs spółki z poziomów 7 zł do nawet 60 groszy, kurs akcji mocno odbił od października 2015 roku. Na wykresie widoczne jest przebicie linii trendu spadkowego, a następnie jej przetestowanie od góry. Wywindowało to kurs akcji w okolice dolnego ograniczenia strefy podażowej 1,80 zł – 2 zł. Podczas dzisiejszego dnia, to jest 26 lutego 2016 roku, przecena na walorach przekracza 10%, co jest reakcją na opublikowane wyniki spółki za IV kw. 2015 roku, w których widać spadek przychodów i zysków w relacji rok do roku. Najbliższe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 1,15 zł, a poniżej na linii trendu wzrostowego – obecnie 1 zł.

 

Asbis - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


Bytom i Gino Rossi

Obydwie spółki zostały wskazane przez Marcina Stebakowa, Dyrektora Departamentu Analiz Domu Maklerskiego BPS, jako najbardziej trakcyjne spośród branży odzieżowej. Z przeprowadzonym wywiadem z analitykiem na temat spółek z branży można zapoznać się w tym miejscu.

 

Po mocnym wystrzale w górę, kurs akcji Bytomia porusza się w trendzie bocznym 2,50 zł – 3,50 zł. Ostatnie wzrosty na walorze wywindowały cenę w okolice górnego ograniczenia kanału, a zarazem historycznego maksimum. Wybicie i utrzymanie się powyżej kanału będzie wymagało dużej siły popytu. Przy cofnięciu najbliższe wsparcie można wyznaczyć przy okrągłej cenie 3 zł. Z kolei o sile podaży i zmianie sentymentu do spółki będzie świadczyło skuteczne wybicie poniżej dolnego ograniczenia kanału bocznego, czyli poniżej 2,50 zł.

 

Bytom - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

W ciekawym miejscu znajduje się kurs akcji Gino Rossi. Warto zauważyć, e ostatnie spadki zatrzymały się na niezwykle ważnym dla spółki poziomie 1,64 zł. Następnie ruch wzrostowy pokonał lokalny dołek, zarazem zaburzając strukturę coraz niższych szczytów i dołków, dochodząc tym samym do linii trendu spadkowego. W scenariuszu wybicia ponad tę linię, niewiele powyżej popyt może ponownie napotkać problemy przy cenie 2,50 zł. Jeśli się to uda, otwarta pozostaje droga do testowania oporu przy cenie 3,50 zł.

 

Gino Rossi - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

JSW

Kurs akcji JSW znajduje się w silnym trendzie spadkowym i nie zmienia tego nawet fakt naruszenia w ostatnim czasie najbliżej położonej linii trendu spadkowego. W scenariuszu wzrostowym, silny opór rysuje się w okolicach 16 zł, jednak nawet po jego pokonaniu trudno będzie mówić o zmianie sentymentu do spółki. Ważnym wsparciem pozostaje poziom 10 zł, a poniżej historyczne minimum 8,66 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Integer.pl

Silne odbicie wyrysowało się na pozostających w trendzie spadkowym akcjach Integer.pl. Na moment obecny wzrosty zatrzymały się na ostatnich szczytach przy cenie 90 zł. Trudności popytu już na tym poziomie (w mocy pozostaje struktura coraz niższych szczytów i dołków) nie jest pozytywnym sygnałem. W okolicach 100 zł przebiega obecnie najszybsza linia trendu spadkowego, a powyżej przy cenie 109 zł rysuje się ważny opór. Są to poziomy konieczne do pokonania, aby mówić o zmianie sentymentu do spółki. Wsparciem pozostaje obszar 60 zł – 62 zł.

 

Integer.pl - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

5 wzrostowych spółek minionego miesiąca, które zyskały ponad 20%