Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w wezwaniu na akcje Ferro nie odpowiada wartości godziwej

© Andrey Kuzmin - Fotolia.pl

Raportem bieżącym z dnia 22 lutego 2016 roku Zarząd Ferro przedstawił swoją opinię na temat ogłoszonego wezwania na 100% akcji spółki po cenie 10,50 zł za akcję. Zdaniem Zarządu cena w wezwaniu nie odpowiada wartości godziwej.

 

W swoim stanowisku Zarząd spółki uwzględnił opinię sporządzoną przez podmiot zewnętrzny, którym był Trigon Investment Banking Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa. W raporcie napisano, że:

 

„Po zapoznaniu się z Opinią o Cenie Akcji sporządzoną przez Trigon Zarząd stwierdza, że zaproponowana cena nie uwzględnia w sposób pełny potencjału wzrostu wartości Spółki, uwzględniając więc długoterminowy okres inwestycyjny, nie odpowiada ona wartości godziwej Spółki.

 

Przypomnijmy, że wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji zostało ogłoszone w dniu 4 lutego 2016 roku przez spółkę Palmyra, której podmiotem dominującym jest fundusz IK VII wspierany przez podmiot doradczy IK Investment Partners Ltd. z siedzibą w Londynie. Warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 80% wszystkich akcji Ferro, przy czym wzywający zastrzegł sobie prawo do podjęcia decyzji o nabyciu akcji pomimo nieziszczenia się tego warunku. Po wezwaniu, spółka ma zostać wycofana z obrotu giełdowego. Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 25 lutego i potrwa do 25 marca 2016 roku.

 

Ferro poszukiwało inwestora strategicznego, a w opinii zarządu wezwanie jest zgodne z interesem spółki oraz ma uzasadnienie biznesowe. Zarząd wierzy, że ziszczenie się wezwania wzmocni pozycję spółki na rynku europejskim i pozwoli skuteczniej i efektywniej realizować strategię ekspansji. Dodano, że zgodnie z treścią wezwania, wzywający postrzega inwestycję w Ferro jako strategiczną i długoterminową.

 

„Zarząd w szczególności postrzega IK Investment Partners jako wartościowego partnera ze względu na doświadczenie tego inwestora z jego inwestycją w spółce Hansa Metallwerke AG, lidera na rynku artykułów instalacyjno-sanitarnych w Niemczech i Austrii. Przez prawie trzy lata IK Investment Partners, wspólnie z zarządem tej spółki, znacząco zwiększył jej pozycję na rynkach zagranicznych oraz poprawił jej pozycję konkurencyjną poprzez restrukturyzację portfela produktów i optymalizację kosztów produkcyjnych i materiałowych” – napisano w raporcie.

 

Z technicznego punktu widzenia akcje Ferro od roku poruszają się w trendzie bocznym 9,30 zł – 12 zł. W szerszej perspektywie ważne wsparcie można wyznaczyć na poziomie 8 zł. Spółka może być dobrze znana inwestorom dywidendowym. Swoim zyskiem dzieli się od 2012 roku, a w latach 2014 i 2015 wypłaciła sowite dywidendy, o stopie dywidendy powyżej 8%.

 

Ferro - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Ferro S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Cena w wezwaniu na akcje Ferro nie odpowiada wartości godziwej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie