Chat with us, powered by LiveChat

Albert „Longterm” Rokicki: KGHM „generałem hossy i kanarkiem w kopalni”

Skomentuj artykuł

Przed nami kolejny odcinek programu „Pytania do Longterma”. Prowadzący Albert Rokicki, niezależny analityk rynków akcji i twórca bloga o inwestowaniu longterm.pl, odpowiadał na pytania inwestorów. Dotyczyły one spółek z dużym potencjałem w 2016 roku, bankructwa Deutsche Banku i branży górniczej. Poniżej materiał wideo, a pod nim skrót pytań i odpowiedzi.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:30 – Które spółki mają w 2016 roku duży potencjał wzrostu?

Albert „Longterm” Rokicki: Spółki eksportowe, przede wszystkim eksporterzy dolarowi, jak chociażby spółki informatyczne, producenci gier.

 

2:25 – Czy Deutsche Bank może zbankrutować?

A„L”R: Ryzyko bankructwa tak dużej instytucji jest równe ryzyku uderzenia przez piorun w słoneczny dzień. Ta instytucja jest „to big to fail”. Bardziej obawiałbym się o mniejsze banki, chociażby w Polsce.

 

5:04 – Co sądzisz o spółkach produkujących maszyny górnicze, takie jak Famur, Kopex? Czy sugerujesz cały czas obserwować KGHM i miedź jako papierek lakmusowy dla całej branży? Czy może takie spółki maszynowe pójdą swoim torem?

A„L”R: Uważam, ze wciąż należy obserwować lidera. Kiedyś było powiedzenie, że „KGHM jest generałem hossy”, czyli jaki KGHM, taki polski rynek. W przypadku branży górniczej, KGHM może być „kanarkiem w kopalni”, i jeśli spółka wyłamie się z trendu spadkowego, to będzie to bardzo pozytywny sygnał dla całej branży.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie