Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: KGHM „generałem hossy i kanarkiem w kopalni”

Przed nami kolejny odcinek programu „Pytania do Longterma”. Prowadzący Albert Rokicki, niezależny analityk rynków akcji i twórca bloga o inwestowaniu longterm.pl, odpowiadał na pytania inwestorów. Dotyczyły one spółek z dużym potencjałem w 2016 roku, bankructwa Deutsche Banku i branży górniczej. Poniżej materiał wideo, a pod nim skrót pytań i odpowiedzi.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:30 – Które spółki mają w 2016 roku duży potencjał wzrostu?

Albert „Longterm” Rokicki: Spółki eksportowe, przede wszystkim eksporterzy dolarowi, jak chociażby spółki informatyczne, producenci gier.

 

2:25 – Czy Deutsche Bank może zbankrutować?

A„L”R: Ryzyko bankructwa tak dużej instytucji jest równe ryzyku uderzenia przez piorun w słoneczny dzień. Ta instytucja jest „to big to fail”. Bardziej obawiałbym się o mniejsze banki, chociażby w Polsce.

 

5:04 – Co sądzisz o spółkach produkujących maszyny górnicze, takie jak Famur, Kopex? Czy sugerujesz cały czas obserwować KGHM i miedź jako papierek lakmusowy dla całej branży? Czy może takie spółki maszynowe pójdą swoim torem?

A„L”R: Uważam, ze wciąż należy obserwować lidera. Kiedyś było powiedzenie, że „KGHM jest generałem hossy”, czyli jaki KGHM, taki polski rynek. W przypadku branży górniczej, KGHM może być „kanarkiem w kopalni”, i jeśli spółka wyłamie się z trendu spadkowego, to będzie to bardzo pozytywny sygnał dla całej branży.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: KGHM „generałem hossy i kanarkiem w kopalni”