Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Nie polecam łapania „spadających noży” na bankach

To już piąty odcinek programu „Pytania do Longterma”. Albert Rokicki odpowiadał na pytania internautów dotyczące banków, takich jak Getin Holding i PKO BP, prowadzenia pozycji, cięcia strat i uśredniania, ceny ropy, konsekwencji słabego złotego dla polskich spółek, zmiany prezesa w KGHM i inwestowaniu na rynku NewConnect. Poniżej materiał wideo, a pod nim skrót pytań i odpowiedzi.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:32 – Co myśli Pan o spółce Getin Holding? Czy to okazja pokoleniowa?

Albert „Longterm” Rokicki: Nie uważam tej spółki za okazję pokoleniową. Pomimo znacznej przeceny nie łapał bym tego „spadającego noża”. Uważam, że są lepsze tematy obecnie na giełdzie niż banki generalnie.

 

2:35 – W trudnych sytuacjach preferujesz cięcie strat, uśrednianie, czy przeczekanie?

A„L”R: Wszystko zależy od przyjętej strategii. Ja inwestuję długoterminowo, w spółki dywidendowe, dlatego bieżąca cena akcji nie robi mi wielkiej różnicy. Nie zalecałbym natomiast uśredniania w przypadku, gdy liczymy jedynie na wzrost kursu.

 

4:40 – Czy zniesienie irańskich sankcji jest już w cenach ropy?

A„L”R: Iran jest zdyskontowany w cenach. Pokusiłbym się o nieco odważne stwierdzenie, że cena ropy być może już osiągnęła swoje dno, albo szoruje po tym dnie.

 

6:50 – Czy istnieją opcje walutowe dla osób indywidualnych?

A„L”R: Istnieją i większość brokerów, w tym forexowych, oferuje takie instrumenty.

 

8:33 – Co z akcjami PKO BP, sprzedawać czy trzymać?

A„L”R: Zależy od przyjętej strategii. Ja trzymam akcje PKO BP w portfelu dywidendowym. W krótkim terminie nie polecałbym w ogóle banków, łapania „spadających noży”.

 

10:41 – Co z akcjami KGHM-u? Jak zmiana prezesa może wpłynąć na spółkę i kurs akcji?

A„L”R: Moim zdaniem KGHM to klasyczna spółka w stylu „Buffetta”, którą każdy potrafiłby zarządzać, podkreślam, że nie chcę nikogo obrażać ani deprecjonować zarówno obecnego, jak i poprzednich prezesów spółki. KGHM to producent miedzi, monopolista na rynku polskim, największy w Europie, jeden z największych na świecie. Co do samej miedzi, jest to cykliczny surowiec.

 

13:02- Które spółki z rynku NewConnect polecasz?

A„L”R: Nie chciałbym polecać jakiejkolwiek spółki, ale mogę powiedzieć, że przekonałem się do tego rynku. Jest na nim naprawdę bardzo dużo ciekawych tematów.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Nie polecam łapania „spadających noży” na bankach
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie