Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© TTstudio - Fotolia.pl

Poniżej przegląd techniczny sześciu spółek z niemieckiego indeksu DAX, których wykresy znajdują się w istotnym miejscu, dającym szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

 

1. Adidas

Kurs akcji spółki Adidas wyznaczył z końcem stycznia historyczne maksimum na poziomie 96,09 euro za akcję. Na wykresie narysowana jest linia trendu wzrostowego, zapoczątkowana w 2008 roku. Po jej gwałtownym przebiciu dużą luką spadkową w lipcu 2014 roku, kurs akcji pozostawał poniżej do końcówki 2015 roku. Obecnie oscyluje wokół niej, dodatkowo znajdując się w pobliżu szczytów z początku 2014 roku, w okolicach 89,5 euro, co daje szansę na odbicie się od tego wsparcia i atak na nowe historyczne szczyty.

 

Adidas - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


2. BMW

Kurs akcji BMW znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od dołka z 2008 roku – 14 euro, kurs akcji wyznaczył historyczne maksimum przy cenie 120 euro. Trwająca od marca 2015 roku korekta sprowadziła kurs akcji do poziomu 70 euro – wsparcia, przy którym byki mogą dać o sobie znać. W pozytywnym scenariuszu najbliższy opór można wyznaczyć przy cenie 81 euro. W przeciwnym razie, kolejne wsparcie rysuje się w okolicach 60 euro.

 

BMW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

3. Heidelbergcement

Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym od 2009 roku, który znacznie przyspieszył w 2011 roku. Obecnie kurs akcji po raz trzeci w ciągu ostatniego półtora roku testuje linię trendu wzrostowego. Dodatkowo znajduje się na istotnym wsparciu pry cenie 65 euro. W scenariuszu obrony tego poziomu możliwy będzie atak na ostatnie szczyty w okolicach 76 euro – 77 euro.

 

Heidelbergcement - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

4. Fresenius + CO KGAA

Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym od 2009 roku. Aktualnie korekta zniosła kurs akcji do 55 euro, minimum z 24 sierpnia 2015 oku, tak zwanego „czarnego poniedziałku”. Tym samym jest to potencjalne miejsce na odbicie, które

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

6 niemieckich spółek z szansą na wzrosty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie