Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kurs CCC wystrzelił po danych sprzedażowych za styczeń, LPP stabilnie

© lulu - Fotolia.pl

Po ogłoszeniu danych sprzedażowych za styczeń 2016 roku kurs akcji CCC zwyżkował w trakcie sesji nawet o 6,9%. Na koniec sesji za akcje płacono 124,40 zł.

 

W miesięcznym raporcie sprzedażowym za styczeń CCC pochwaliło się zwiększeniem sprzedaży o 36,7% rok do roku, a przychody wyniosły 173,2 mln zł. Spółka wydziela w raportach również sprzedaż detaliczną w sklepach stacjonarnych, tu przychody osiągnęły 157,1 mln zł i były wyższe o 28,5% rdr. W raporcie spółka przypomniała, że z dniem 15 stycznia 2016 roku objęła 74,99% akcji eobuwie.pl, i od tego dnia wyniki przejętej spółki podlegają konsolidacji.

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

 

W dniu 25 lutego 216 roku spółka opublikuje sprawozdanie finansowe za IV kw. 2015 roku, a 28 kwietnia zostanie opublikowane roczne sprawozdanie finansowe za 2015 rok.

 

Kurs akcji CCC porusza się w kanale korekcyjnym, który prowadzi cenę do poziomu 100 zł, kluczowego wsparcia. Wczorajsze wzrosty po danych sprzedażowych rzuciły na wykres nieco optymizmu. Mianowicie zaburzony został schemat coraz niższych szczytów i dołków. To jeszcze za mało, aby mówić o zmianie sentencji do spółki. Dobrym potwierdzeniem byłoby skuteczne wybicie górą z kanału spadkowego, czyli obecnie ponad poziom 130 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

LPP podało w raporcie, że osiągnięte w styczniu przychody wyniosły około 417 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych rok wcześniej o 22%. Szacunkowa wartość marży brutto wyniosła 42% i była o około 7 punktów procentowych niższa od marży osiągniętej w styczniu 2015 roku. Spółka podaje w raporcie również wielkość powierzchni handlowej, która na koniec stycznia wyniosła około 842 tys. m kw i była o około 17% większa rok do roku.

 

W dniu 19 lutego 2016 roku spółka opublikuje raport wynikowy za IV kw. 2015 roku, a w dniu 22 kwietnia raport roczny za 2015 rok.

 

Dla dalszego kierunku ruchu kursu LPP kluczowe są dwa poziomy, 5 200 zł i 6 000 zł. Z punktu widzenia analizy technicznej przebicie jednego z nich wskaże kierunek ruchu przynajmniej w krótkim terminie.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kurs CCC wystrzelił po danych sprzedażowych za styczeń, LPP stabilnie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie