Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

9 spółek, które odbiły się od ważnego wsparcia

© Design Praxis - Fotolia.pl

Koniec minionego tygodnia przyniósł kolejne odbicie na giełdzie. W połączeniu z najgorszymi nastrojami inwestorów od lat, a także niskimi wycenami spółek pod względem wskaźników rynkowych, twarde dno wydaje się być coraz bliżej. Dodać można jeszcze do tego dojście kursów wielu spółek do istotnych wsparć, w miejscu których nastąpiło odbicie.

PKO BP

Na tygodniowym wykresie PKO BP pojawiła się świeca z długim, dolnym cieniem, sięgająca wsparcia na poziomie 21,90 zł. Dodatkowo w tym miejscu zbiegło się dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym kurs akcji porusza się od marca 2015 roku. Sygnałem siły popytu byłby skuteczny retest wsparcia, a następnie wybicie górą z kanału spadkowego (obecnie 28 zł). W odwrotnym scenariuszu, kolejne ważne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 19 zł.

 

PKO BP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

BZ WBK i Bank Millennium

Bliźniaczo wygląda sytuacja na wykresach BZ WBK i Banku Millennium. Na wykresie BZ WBK dolny cień świecy sięgnął wsparcia na poziomie 220 zł, naruszając przy tym dolne ograniczenie kanału spadkowego. Wcześniej kurs konsolidował wokół tego obszaru przez półtora roku (2011-2012). Podobnie jak w przypadku PKO BP, pozytywnym sygnałem byłoby wybicie górą z kanału, obecnie ponad 288 zł.

 

BZ WBK - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Z kolei na wykresie Millennium odbicie narysowało się z poziomu 4,40 zł. Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie w okolicach 6 zł.

 

Millennium - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

PZU

Kurs akcji PZU doszedł do poziomu 30 zł, który był trzykrotnie skutecznie broniony w 2013 roku (na wykresie uwzględniającym split akcji). Wsparcie to okazało się skuteczne również w poprzednim tygodniu. Jednak na wykresie widać utrzymujący się negatywny sentyment do spółki. Kurs akcji ponownie wybił dołem z kanału spadkowego, budując drugi mniejszy, silniej nachylony ku południu. Z tego względu niewykluczone pozostaje ponowne testowanie wsparcia na poziomie 30 zł w ciągu najbliższych dni. Jego skuteczna obrona jest koniecznym warunkiem do potencjalnej zmiany trendu.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

KGHM

Blisko wsparcia 50 zł zatrzymały się, przynajmniej chwilowo, spadki na KGHM. Ostatnie trzy miesiące przyniosły znaczne przyspieszenie skali przeceny na spółce – kurs akcji spadł ze 100 zł do 51 zł. Jeśli obecne wsparcie pęknie, otworzy to

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

9 spółek, które odbiły się od ważnego wsparcia