Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W okresie bessy szukamy lukratywnej inwestycji do Portfela SII

Przedstawiamy pięć propozycji inwestycyjnych, z których jedna trafi do Portfela SII. Horyzont inwestycyjny to 4 miesiące. Sonda trwa do piątku 29.01.2016. Zachęcamy do głosowania.

11 bit studios

Akcje producenta gier można w ostatnim czasie znaleźć wśród wielu rekomendacji oznaczonych mianem „kupuj”. Wyceny osiągają poziom blisko 100 zł.  29 stycznia odbędzie się premiera gry „This War of Mine: The Little Ones" w wersji na konsole. Spółka oczekuje też, że wyniki IV kw. 2015 roku będą najlepsze z całego ubiegłego roku. Argumentów pod „grę” w akcje 11 bit jest więcej. Pod koniec tego roku ma odbyć się premiera nowej produkcji „Industrial”. Coraz większy udział w wyniku spółki mają mieć nowe projekty - 11 bit launchpad i Games Republic. Więcej szczegółów o spółce można przeczytać w ostatnio opublikowanym przez SII raporcie analitycznym.

 

Zakup akcji w przedziale 70 - 77 zł. Stop loss 62 zł, Take profit 95 zł

 

11 bit studios - Analiza techniczna
 Źródło: stooq.pl

Monnari

Po bardzo dynamicznym wzroście akcji w ostatnich 2 latach, nastała korekta spadkowa. Spadki napędziło przełamanie linii trendu wzrostowego. Obecne poziomy notowań mocno schłodziły wskaźniki rynkowe. Prezes spółki w niedawnym wywiadzie dla Parkietu zapowiedział dalszą rozbudowę sieci sklepów. W 2015 roku urosła ona o 28%, co stanowiło ok 6 tys. mkw. Na 2016 rok zapowiada dalszy wzrost o ok. 3-4 tys. mkw. Prezes zadeklarował, że w IV kw. udało się zrealizować plan sprzedaży, ale spadła marża brutto przez drogiego dolara. Czynnikiem ryzyka dla wyników w kolejnych kwartałach wydaje się, że będzie właśnie kurs amerykańskiej waluty. Najbliższe tygodnie dla kursu akcji będą stały raczej pod znakiem łapania dołka w dynamicznej korekcie spadkowej.

 

Zakup akcji w przedziale 11,0 – 12,5 zł. Stop loss 9,90 zł, Take profit 14 zł.

 

Monnari - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Sfinks

Sfinks po restrukturyzacji finansowania i emisji akcji na kwotę 12,9 mln zł zapewnił sobie w dużym stopniu środki na rozwój. Należy teraz oczekiwać zwiększania liczby otwarć nowych restauracji. Co ważne rośnie średnia wartość jednego rachunku, a to wraz z procesami restrukturyzacji z poprzednich kwartałów pozytywnie wpływa na wyniki kwartalne. DM Vestor miesiąc temu wycenił akcję Sfinksa na 5,3 zł. O aktualnej sytuacji w spółce opowiadał dla kanału Inwestorzy.tv prezes zarządu Sylwester Cacek.

 

 

Techniczny obraz kursu akcji pokazuje trójkąt ze wsparciem dla notowań w okolicy 3,3 zł. Na tym poziomie proponujemy oprzeć propozycję inwestycyjną.

 

Zakup akcji w przedziale 3,25 – 3,50 zł. Stop loss 3,0 zł, Take profit 4,0 zł

 

Sfinks Polska - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

CCC

Po przełamaniu trendu wzrostowego, akcje CCC mocno spadły na swojej wycenie. Spółce nie sprzyjała tez pogoda w IV kw. 2015 roku i wyników tego okresu może obawiać się rynek. W perspektywie do publikacji raportu rocznego (wraz z wynikami za IV kw.) podaż ma spory argument po swojej stronie. Jednak fundamenty spółki są mocne i w dłuższej perspektywie inwestorzy powinni patrzeć pod efekty ekspansji na rynek niemiecki. Niedługo w wynikach CCC będą też konsolidowane  wyniki przejętego eobuwie. Podobnie jak w przypadku propozycji inwestycyjnej dotyczącej walorów Monnari, będziemy szukać twardego dna i próby odwrócenia tendencji spadkowej z ostatnich miesięcy.

 

Zakup akcji w przedziale 96 – 115 zł. Stop loss 92 zł, Take profit 130 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Agora

O akcjach Agory jest ostatnio dość głośno ze względu na wypowiedzi polityków dotyczących pakietu akcji spółki, który jest w posiadaniu PTE PZU. Patrząc z kolei na wyniki finansowe ostatnich kwartałów widać sporą poprawę. Atrakcyjnym aktywem grupy przybierającym na wartości jest sieć kin Helios. Inwestorzy mogą pozytywnie wspominać ten sektor z obecności Cinema City na GPW. Wydaje się, że w razie podaży ze strony PTE PZU, na rynku będzie spore zainteresowanie akcjami Agory. Technicznie rejon 10,6-11 zł jest silnym wsparciem. To on głównie powinien zachęcać optymistów obserwujących Agorę.

 

Zakup akcji w przedziale 10,6 – 11,4 zł. Stop loss 10,3 zł, Take profit 12,5 zł.

 

Agora - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

W okresie bessy szukamy lukratywnej inwestycji do Portfela SII