Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W okresie bessy szukamy lukratywnej inwestycji do Portfela SII

Przedstawiamy pięć propozycji inwestycyjnych, z których jedna trafi do Portfela SII. Horyzont inwestycyjny to 4 miesiące. Sonda trwa do piątku 29.01.2016. Zachęcamy do głosowania.

11 bit studios

Akcje producenta gier można w ostatnim czasie znaleźć wśród wielu rekomendacji oznaczonych mianem „kupuj”. Wyceny osiągają poziom blisko 100 zł.  29 stycznia odbędzie się premiera gry „This War of Mine: The Little Ones" w wersji na konsole. Spółka oczekuje też, że wyniki IV kw. 2015 roku będą najlepsze z całego ubiegłego roku. Argumentów pod „grę” w akcje 11 bit jest więcej. Pod koniec tego roku ma odbyć się premiera nowej produkcji „Industrial”. Coraz większy udział w wyniku spółki mają mieć nowe projekty - 11 bit launchpad i Games Republic. Więcej szczegółów o spółce można przeczytać w ostatnio opublikowanym przez SII raporcie analitycznym.

 

Zakup akcji w przedziale 70 - 77 zł. Stop loss 62 zł, Take profit 95 zł

 

11 bit studios - Analiza techniczna
 Źródło: stooq.pl

Monnari

Po bardzo dynamicznym wzroście akcji w ostatnich 2 latach, nastała korekta spadkowa. Spadki napędziło przełamanie linii trendu wzrostowego. Obecne poziomy notowań mocno schłodziły wskaźniki rynkowe. Prezes spółki w niedawnym wywiadzie dla Parkietu zapowiedział dalszą rozbudowę sieci sklepów. W 2015 roku urosła ona o 28%, co stanowiło ok 6 tys. mkw. Na 2016 rok zapowiada dalszy wzrost o ok. 3-4 tys. mkw. Prezes zadeklarował, że w IV kw. udało się zrealizować plan sprzedaży, ale spadła marża brutto przez drogiego dolara. Czynnikiem ryzyka dla wyników w kolejnych kwartałach wydaje się, że będzie właśnie kurs amerykańskiej waluty. Najbliższe tygodnie dla kursu akcji będą stały raczej pod znakiem łapania dołka w dynamicznej korekcie spadkowej.

 

Zakup akcji w przedziale 11,0 – 12,5 zł. Stop loss 9,90 zł, Take profit 14 zł.

 

Monnari - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Sfinks

Sfinks po restrukturyzacji finansowania i emisji akcji na kwotę 12,9 mln zł zapewnił sobie w dużym stopniu środki na rozwój. Należy teraz oczekiwać zwiększania liczby otwarć nowych restauracji. Co ważne rośnie średnia wartość jednego rachunku, a to wraz z procesami restrukturyzacji z poprzednich kwartałów pozytywnie wpływa na wyniki kwartalne. DM Vestor miesiąc temu wycenił akcję Sfinksa na 5,3 zł. O aktualnej sytuacji w spółce opowiadał dla kanału Inwestorzy.tv prezes zarządu Sylwester Cacek.

 

 

Techniczny obraz kursu akcji pokazuje trójkąt ze wsparciem dla notowań w okolicy 3,3 zł. Na tym poziomie proponujemy oprzeć propozycję inwestycyjną.

 

Zakup akcji w przedziale 3,25 – 3,50 zł. Stop loss 3,0 zł, Take profit 4,0 zł

 

Sfinks Polska - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

CCC

Po przełamaniu trendu wzrostowego, akcje CCC mocno spadły na swojej wycenie. Spółce nie sprzyjała tez pogoda w IV kw. 2015 roku i wyników tego okresu może obawiać się rynek. W perspektywie do publikacji raportu rocznego (wraz z wynikami za IV kw.) podaż ma spory argument po swojej stronie. Jednak fundamenty spółki są mocne i w dłuższej perspektywie inwestorzy powinni patrzeć pod efekty ekspansji na rynek niemiecki. Niedługo w wynikach CCC będą też konsolidowane  wyniki przejętego eobuwie. Podobnie jak w przypadku propozycji inwestycyjnej dotyczącej walorów Monnari, będziemy szukać twardego dna i próby odwrócenia tendencji spadkowej z ostatnich miesięcy.

 

Zakup akcji w przedziale 96 – 115 zł. Stop loss 92 zł, Take profit 130 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Agora

O akcjach Agory jest ostatnio dość głośno ze względu na wypowiedzi polityków dotyczących pakietu akcji spółki, który jest w posiadaniu PTE PZU. Patrząc z kolei na wyniki finansowe ostatnich kwartałów widać sporą poprawę. Atrakcyjnym aktywem grupy przybierającym na wartości jest sieć kin Helios. Inwestorzy mogą pozytywnie wspominać ten sektor z obecności Cinema City na GPW. Wydaje się, że w razie podaży ze strony PTE PZU, na rynku będzie spore zainteresowanie akcjami Agory. Technicznie rejon 10,6-11 zł jest silnym wsparciem. To on głównie powinien zachęcać optymistów obserwujących Agorę.

 

Zakup akcji w przedziale 10,6 – 11,4 zł. Stop loss 10,3 zł, Take profit 12,5 zł.

 

Agora - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

W okresie bessy szukamy lukratywnej inwestycji do Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie