Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy prezes w PZU i PKP Cargo

© komi$ar - Fotolia.pl

Na stanowisko prezesa zarządu PZU został powołany z dniem 19 stycznia 2016 roku Michał Krupiński. Z kolei w PKP Cargo nowym prezesem został Maciej Libiszewski.

 

Rada Nadzorcza PZU powołała również nowy skład zarządu, w którym znaleźli się też Beata Kozłowska-Chyła, Roger Hodgkiss, Robert Pietryszyn, Paweł Surówka, Przemysław Dąbrowski oraz Dariusz Krzewina. Dwóch ostatnich członków zarządu zachowało swoje stanowiska z poprzedniego składu zarządu. Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Wcześniej (2008-2011) był członkiem rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie, a w latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski.

 

„To dla mnie zaszczyt móc pokierować tak znakomitą spółką jak PZU. To także duża odpowiedzialność wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników firmy. PZU to jedna z największych firm sektora finansowego w Polsce, największa ubezpieczeniowa w tej części Europy, z ponad 200-letnią tradycją. Ponadto niezmiernie istotna z punktu widzenia stabilności rynku finansowego w Polsce, aktywny uczestnik życia gospodarczego i społecznego. Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy” – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU.

 

Rynek z pewnością będzie oczekiwał od nowego prezesa odniesienia się do wizji rozwoju PZU. Szczególna uwaga będzie skupiona na ewentualnej modyfikacji polityki dywidendowej oraz zapoczątkowanego przez spółkę procesu budowy segmentu bankowego. Należy również oczekiwać odniesienia się do publikowanej niedawno strategii PZU 3.0 na lata 2015–2020.

 

Z kolei w PKP Cargo kandydatura Macieja Libiszewskiego, jak głosi komunikat, została wskazana, przez największego akcjonariusza spółki - PKP S.A. Następnie została ona potwierdzona w drodze postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu przeprowadzonego przez radę nadzorczą przy udziale profesjonalnego doradcy rekrutacyjnego. Od 18 grudnia 2015 roku Maciej Libiszewski był już p.o. prezesa zarządu. W latach 2001-2015 związany był zawodowo z sektorem transportu. Wielokrotnie pełnił funkcje członka rad nadzorczych oraz zarządów państwowych, samorządowych i prywatnych spółek kapitałowych, w tym członka rady nadzorczej i członka zarządu właśnie w PKP CARGO w latach 2005-2008.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Nowy prezes w PZU i PKP Cargo