Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Robyg na historycznych szczytach i z nową polityką dywidendową

© Chlorophylle

Zarząd Robygu w dniu dzisiejszym (tj. 14.01.2016) przyjął politykę przyszłych rekomendacji w zakresie wypłat dywidendy przez spółkę w latach 2016 i 2017. Wielkość rekomendowanej przez zarząd Walnemu Zgromadzeniu wielkości dywidendy będzie wynosić od 65% do 80% skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

 

Decyzja zarządu została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą spółki. W komunikacie bieżącym zaznaczono, że kluczowe zasady polityki dywidendy zakładają: utrzymanie płynności finansowej grupy, zapewnienie środków na dalszy wzrost oraz plany rozwojowe grupy, a także zapewnienie zwrotu na kapitale. Zastrzeżono jednak, że polityka dywidendy może podlegać zmianom w następnych latach, głównie w zależności od przyszłej sytuacji finansowej firmy. Zarząd podkreślił, że ostateczna decyzja w zakresie ostatecznej kwoty dywidendy należy do Walnego Zgromadzenia.

 

Przypomnijmy, że polityka dywidendowa na lata 2014 i 2015 zakładała rekomendowanie wypłatę dywidendy na poziomie 75% do 80% skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariusza jednostki dominującej. Od momentu debiutu na GPW, czyli od 2010 roku, Robyg corocznie wypłacał dywidendę swoim akcjonariuszom. Za rok 2010 dywidenda wyniosła 0,07 zł na akcję, a w kolejnych latach wynosiła kolejno 0,12 zł, 0,08 zł, 0,08 zł i 0,11 zł.

 

Patrząc na wykres akcji Robygu widoczny jest kanał wzrostowy, w którym notowania poruszają się od marca 2015 roku. Obecnie jego dolna i górna granica wyznacza poziomy wsparcia i oporu na poziomie 2,50 zł i 3,00 zł. Warto też dodać, że obecne poziomy są historycznymi rekordami notowań akcji deweloperskiej spółki.

 

Robyg - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Robyg S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Robyg na historycznych szczytach i z nową polityką dywidendową
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie