Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje Trakcji. Potencjalne zyskowne shorty pominięte

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym do Portfela SII trafiło 140 walorów Trakcji. Kupiliśmy je po kursie 12,37 zł. Jest to obecnie trzecia spółka w segmencie głosowanym obok Budimexu i Medicalgorithmics.

 

W sondzie styczniowej 36% głosów zostało oddanych właśnie na Trakcję. Drugie miejsce zajął Orbis, a trzecie Indykpol.

 

Wyniki sondy

PKO BP - short 14,55%
JSW - short 14,55%
Trakcja 36,36%
Indykpol 15,15%
Orbis 19,39%

 

Przypomnijmy w jaki sposób uzasadnialiśmy propozycję zakupu akcji Trakcji w sondzie:

 

„Trakcja jak i Torpol skupiają na sobie uwagę inwestorów od dłuższego czasu ze względu na bardzo duże planowane inwestycje w infrastrukturę kolejową. Dodatkowym smaczkiem jest nieudane wezwanie na akcje Torpolu przez zależny podmiot Marvipolu. Fakt ten potwierdził tylko duże zainteresowanie i wiarę szerokiego grona inwestorów w tę branżę. Technicznie po pokonaniu oporów z listopada 2013 roku i lutego 2014 roku, kurs akcji Trakcji ruszył w górę. Wsparciem jest obecnie poziom 12 zł, który dodatkowo pokrywa się z krótkoterminową linią trendu wzrostowego. Trakcja zbiera też ostatnio pozytywne rekomendacje. Noble Securities wycenił jej akcje na 13,9 zł, a DM BOŚ na 15 zł.”

 

Co ciekawe przy wyraźnym w ostatnim czasie trendzie spadkowym, głosujący nie stawiali na dwie propozycje zakładające zarabianie na spadkach. I już teraz możemy stwierdzić, że były to zyskowne pomysły inwestycyjne, gdyż zarówno akcje PKO BP oraz JSW zaliczyły spore spadki w ciągu ostatniego tygodnia (PKO BP 26,4 → 24,1, JSW 10,4 → 8,7). Zakładane poziomy take profit w obydwu przypadkach zostałyby już zrealizowane.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


PKP Cargo

Najsłabszą pozycją w portfelu w ostatnim tygodniu były akcje kolejowego przewoźnika. Kurs spada od lipca ubiegłego roku, gdy na rynku "aktywowało" się ryzyko polityczne dla spółek z większościowym udziałem Skarbu Państwa, a w dodatku od tego czasu związki zawodowe zaczęły grozić strajkiem domagając się znaczących podwyżek.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje Trakcji. Potencjalne zyskowne shorty pominięte