Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje Trakcji. Potencjalne zyskowne shorty pominięte

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym do Portfela SII trafiło 140 walorów Trakcji. Kupiliśmy je po kursie 12,37 zł. Jest to obecnie trzecia spółka w segmencie głosowanym obok Budimexu i Medicalgorithmics.

 

W sondzie styczniowej 36% głosów zostało oddanych właśnie na Trakcję. Drugie miejsce zajął Orbis, a trzecie Indykpol.

 

Wyniki sondy

PKO BP - short 14,55%
JSW - short 14,55%
Trakcja 36,36%
Indykpol 15,15%
Orbis 19,39%

 

Przypomnijmy w jaki sposób uzasadnialiśmy propozycję zakupu akcji Trakcji w sondzie:

 

„Trakcja jak i Torpol skupiają na sobie uwagę inwestorów od dłuższego czasu ze względu na bardzo duże planowane inwestycje w infrastrukturę kolejową. Dodatkowym smaczkiem jest nieudane wezwanie na akcje Torpolu przez zależny podmiot Marvipolu. Fakt ten potwierdził tylko duże zainteresowanie i wiarę szerokiego grona inwestorów w tę branżę. Technicznie po pokonaniu oporów z listopada 2013 roku i lutego 2014 roku, kurs akcji Trakcji ruszył w górę. Wsparciem jest obecnie poziom 12 zł, który dodatkowo pokrywa się z krótkoterminową linią trendu wzrostowego. Trakcja zbiera też ostatnio pozytywne rekomendacje. Noble Securities wycenił jej akcje na 13,9 zł, a DM BOŚ na 15 zł.”

 

Co ciekawe przy wyraźnym w ostatnim czasie trendzie spadkowym, głosujący nie stawiali na dwie propozycje zakładające zarabianie na spadkach. I już teraz możemy stwierdzić, że były to zyskowne pomysły inwestycyjne, gdyż zarówno akcje PKO BP oraz JSW zaliczyły spore spadki w ciągu ostatniego tygodnia (PKO BP 26,4 → 24,1, JSW 10,4 → 8,7). Zakładane poziomy take profit w obydwu przypadkach zostałyby już zrealizowane.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


PKP Cargo

Najsłabszą pozycją w portfelu w ostatnim tygodniu były akcje kolejowego przewoźnika. Kurs spada od lipca ubiegłego roku, gdy na rynku "aktywowało" się ryzyko polityczne dla spółek z większościowym udziałem Skarbu Państwa, a w dodatku od tego czasu związki zawodowe zaczęły grozić strajkiem domagając się znaczących podwyżek.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje Trakcji. Potencjalne zyskowne shorty pominięte
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie