Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na akcje Magellana po 64 zł

© bluebay2014 - Fotolia.com

Dzisiaj, 8 stycznia 2016 r., Banca Farmafactoring wezwał do sprzedaży 100% akcji Magellana po cenie 64 zł za walor. Dzień rozpoczęcia przyjmowania zapisów został wyznaczony na 28 stycznia, a ostatni na 29 lutego 2016 roku.

 

Ogłoszone wezwanie jest wynikiem negocjacji zarządu spółki Magellan z Banca Farmafactoring, które zostały zakończone 8 stycznia 2016 roku. Włoski podmiot zobowiązał się do wezwania na sprzedaż wszystkich akcji polskiej spółki. Wezwanie będzie zależne od spełnienia warunków zawieszających takich jak: otrzymanie zgody przez inwestora od UOKiK, zgody Banku Włoch czy podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie Magellan S.A. uchwały w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2015, przeznaczającej cały zysk na kapitał zapasowy. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli w ramach niego zostanie objętych minimum 80% wszystkich akcji, czyli 5 376 030 walorów. Na dzień 13 listopada 2015 roku największym udziałowcem Magellana były fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden PTE – 16,24%, Aegon OFE 14,35%, MetLife OFE 12,53%, Aviva OFE Aviva BZ WBK 10,47%. W rękach drobnych akcjonariuszy było 46,41% akcji.

 

W komunikacie bieżącym Magellana z dnia 16 października 2015 roku, rynek został poinformowany o rozpoczęciu przeglądu przez spółkę opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności. Zarząd rozważał w szczególności poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze lub po prostu brak działań w tych zakresach. Jako doradcę wybrano wówczas Pekao Investment Banking S.A.

 

Kurs w wezwaniu (64 zł) jest wyższy od średniej arytmetycznej ważonej wolumenem obrotu z ostatnich 6 miesięcy, który wyniósł 54,49 zł. Z kolei kurs z zamknięcia z dnia poprzedzającego ogłoszenie o wezwaniu wyniósł 57,98 zł. Przewidywanym dniem rozliczenia transakcji nabycia akcji przez wzywającego to 7 marca 2016 roku.

 

Magellan - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wezwanie na akcje Magellana po 64 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie