Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Obstawiliśmy spadek akcji CD Projektu. Kolejny cios polityków w PGE.

© bisonov - Fotolia.com

Dzisiaj otworzyliśmy dwie krótkie pozycje na kontrakcie terminowych opartym na akcje CD Projektu po kursie 22 zł. Ruch ten zaliczamy do segmentu własnych inwestycji.


Słabość całego rynku na GPW jest aż nadto widoczna. Indeks WIG20 spada z łatwością, tak samo jak WIG. Nawet najsilniejsze dotąd „papiery” przełamują długoterminowe trendy wzrostowe. Za przykład mogą posłużyć chociażby akcje CCC czy Budimexu. Ciężko znaleźć spółki, na których w ostatnich miesiącach można zarobić na wzroście ich kapitalizacji. Tym bardziej warto znać sposoby zarabiania na spadkach, a do tego celu najłatwiej używać kontraktów terminowych. Ich dostępność i popularność w ostatnim roku mocno wzrosła, o czym pisaliśmy w tym miejscu. W Portfelu SII już dwa razy korzystaliśmy z kontraktów terminowych – przy inwestycji w parę walutową euro/pln (obstawialiśmy, że złotówka się osłabi) oraz całkiem niedawno przy postawieniu na spadki kursu akcji PKO BP. Tym razem wzięliśmy dwa shorty na kontrakcie opartym na akcje CD Projekt. Zarobimy wówczas, gdy kurs akcji spadnie. Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki ruch?

 

  • Sytuacja techniczna na wykresie wskazuje przełamanie wieloletniego trendu wzrostowego. Obecnie notowania weszły w fazę konsolidacji, miedzy poziomem 22 - 24 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

  • Skuteczny atak podaży na linię trendu nastąpił po publikacji znacznie gorszego od oczekiwań raportu finansowego za III kwartał 2015 r. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.
  • Spółka po odniesieniu niewątpliwego sukcesu z Wiedźminem 3, znaczną część zysków prawdopodobnie już wykazała. Wiele miesięcy przed premierą, inwestorzy już mocno „grali” pod to. Następna premiera dużej gry, czyli Cyberpunka 2077, wedle obecnych doniesień ma odbyć się dopiero w 2017 roku. Do ewentualnej czwartej części Wiedźmina jest jeszcze daleka droga, a występuje ryzyko odniesienia finansowego sukcesu Cyberpunku jako nowego tytułu. Przed nami wiele miesięcy, w których rynek nie ma zbytnio „pod co grać” na akcjach CD Projektu. Ten czynnik jest dla nas najważniejszy przy podjęciu decyzji inwestycyjnej.

 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Do czasu wydania Cyberpunka spółka będzie ponosiła koszty jego produkcji, co będzie widoczne w kolejnych raportach kwartalnych w 2016 roku. Na ten czas są zaplanowane dodatki do Wiedźmina i najprawdopodobniej one będą decydowały o wyniku finansowym w tym roku. Ciężko jednak spodziewać się powtórzenia rekordowych zysków z 2015 roku.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Obstawiliśmy spadek akcji CD Projektu. Kolejny cios polityków w PGE.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie