Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Best nie połączy się z Kredyt Inkaso

© oneinchpunch - Fotolia.com

Kredyt Inkaso poinformowało w komunikacie bieżącym w dniu 5 stycznia 2016 roku o zakończeniu negocjacji z Best dotyczących połączenia dwóch spółek. Powodem był brak porozumienia w zakresie szczegółowych warunków połączenia, w szczególności w przedmiocie ustalenia parytetu wymiany akcji Kredyt Inkaso na akcje Best.

 

Zgodnie z harmonogramem połączenia, opublikowanym w prezentacji Best z dnia 17 grudnia 2015 roku, negocjacje miały zakończyć się jeszcze w poprzednim roku. W II kw. 2016 roku miało dojść do fuzji prawnej, a z końcem roku do fuzji operacyjnej. Best oczekiwał łącznych synergii po stronie wpływów z połączenia w wysokości około 450 mln zł w latach 2016-2020. Z kolei synergie kosztowe oszacował na blisko 30 mln zł. Zgodnie z danymi na koniec III kw. 2015 roku, wartość portfela wierzytelności po połączeniu wzrosłaby do 17,6 mld zł, co stawiałoby spółkę po połączeniu na drugim miejscu pod względem wielkości portfela.

 

W następujący sposób o połączeniu spółek wypowiadał się Prezes Zarządu Best S.A., Krzysztof Borusowski, w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv przeprowadzonym w listopadzie 2015 roku:

 

 

Rynek długo spekulował o potencjalnym przejęciu Kredyt Inkaso, jednak spodziewano się raczej podmiotu zagranicznego. Po informacji o rozpoczęciu negocjacji z Best kurs akcji windykacyjnej spółki spadł z poziomów 35 zł do okolic 23 zł obecnie, zatrzymując się na linii trendu wzrostowego. Akcje spółki rosną dzisiaj (05.01.16) blisko o 5%. Wsparciem pozostaje linia trendu wzrostowego, przebiegająca w okolicach 22 zł.

 

Kredyt Inkaso - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Best S.A., Kredyt Inkaso S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Best nie połączy się z Kredyt Inkaso
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie