Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy rok i nowe okazje inwestycyjne - dwa potencjalne sygnały kupna!

Druga sesja nowego roku przynosi ze sobą kolejne spadki, jednak po wczorajszym dniu pojawiło się na giełdzie kilka sygnałów kupna. Przy takim otoczeniu geopolitycznym zawiązywanie transakcji jest obarczone dużym ryzykiem, jednak warto zwrócić uwagę przynajmniej na dwa potencjalne sygnały, które prezentujemy poniżej. Pojawiły się one na spółkach: Tauron Polska Energia oraz PZ Cormay.

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na piątkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.


 

Sygnały pozytywne:

 

          1. Tauron Polska Energia

              Poziom docelowy: 3,00 zł

             Stop loss: 2,74 zł

             Potencjalny zysk: 7,1%

             Ryzyko: 2,1%

             Zysk/ryzyko: 3,4:1

 

 

Akcje spółki Tauron Polska Energia znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym. Pomimo zawirowań wokół branży energetycznej końcówkę poprzedniego roku akcjonariusze mogą zaliczyć do "udanych" (wzrosty w ostatnim miesiącu odrobiły tylko niewielką część wcześniejszych spadków). Od początku nowego roku kurs odnotowuje ponownie zniżki, jednak może być to tylko korekta niższego rzędu. W dniu dzisiejszym pojawia się potencjalna okazja na zagranie, które obarczone jest bardzo małym ryzykiem. W dniu wczorajszym formacja młota, która zatrzymała się na geometrii 38.2% mierzonej od dołka impulsu stała się prawdopodobnym sygnałem kupna. Potencjalny, początkowy zasięg, to obszary poprzedniego szczytu, czyli 3,00 zł. 

 

W dniu wczorajszym spółka podała, iż Tauron Polska Energia zaktualizował założenia strategii zrównoważonego rozwoju. W ramach aktualizacji cele strategiczne zostały zastąpione 18 zobowiązaniami, które Tauron zamierza wypełnić do końca 2018 r. Dla każdego zobowiązania sformułowane zostały kluczowe inicjatywy, które wesprą ich realizację. Do wypełniania założeń zaktualizowanej strategii zostały zobowiązane wszystkie spółki z grupy.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Nowy rok i nowe okazje inwestycyjne - dwa potencjalne sygnały kupna!