Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy rok i nowe okazje inwestycyjne - dwa potencjalne sygnały kupna!

Druga sesja nowego roku przynosi ze sobą kolejne spadki, jednak po wczorajszym dniu pojawiło się na giełdzie kilka sygnałów kupna. Przy takim otoczeniu geopolitycznym zawiązywanie transakcji jest obarczone dużym ryzykiem, jednak warto zwrócić uwagę przynajmniej na dwa potencjalne sygnały, które prezentujemy poniżej. Pojawiły się one na spółkach: Tauron Polska Energia oraz PZ Cormay.

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na piątkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.


 

Sygnały pozytywne:

 

          1. Tauron Polska Energia

              Poziom docelowy: 3,00 zł

             Stop loss: 2,74 zł

             Potencjalny zysk: 7,1%

             Ryzyko: 2,1%

             Zysk/ryzyko: 3,4:1

 

 

Akcje spółki Tauron Polska Energia znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym. Pomimo zawirowań wokół branży energetycznej końcówkę poprzedniego roku akcjonariusze mogą zaliczyć do "udanych" (wzrosty w ostatnim miesiącu odrobiły tylko niewielką część wcześniejszych spadków). Od początku nowego roku kurs odnotowuje ponownie zniżki, jednak może być to tylko korekta niższego rzędu. W dniu dzisiejszym pojawia się potencjalna okazja na zagranie, które obarczone jest bardzo małym ryzykiem. W dniu wczorajszym formacja młota, która zatrzymała się na geometrii 38.2% mierzonej od dołka impulsu stała się prawdopodobnym sygnałem kupna. Potencjalny, początkowy zasięg, to obszary poprzedniego szczytu, czyli 3,00 zł. 

 

W dniu wczorajszym spółka podała, iż Tauron Polska Energia zaktualizował założenia strategii zrównoważonego rozwoju. W ramach aktualizacji cele strategiczne zostały zastąpione 18 zobowiązaniami, które Tauron zamierza wypełnić do końca 2018 r. Dla każdego zobowiązania sformułowane zostały kluczowe inicjatywy, które wesprą ich realizację. Do wypełniania założeń zaktualizowanej strategii zostały zobowiązane wszystkie spółki z grupy.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Nowy rok i nowe okazje inwestycyjne - dwa potencjalne sygnały kupna!