Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Odwołanie prezesa PHN. W KGHM planowane zmiany w Radzie Nadzorczej

© peshkova - Fotolia.com

Ciąg dalszy roszad w spółkach Skarbu Państwa. W dniu wczorajszym, to jest w poniedziałek 21 grudnia 2015 roku, Rada Nadzorcza PHN odwołała trzech członków zarządu spółki.

 

Ze stanowiska prezesa zarządu PHN odwołany został Pan Artur Lebiedziński, który pełnił tę funkcję od 28 listopada 2013 roku. Odwołani zostali również Pan Mateusz Matajewski oraz Pan Włodzimierz Stasiak. Tymczasowo na okres nie dłuższy niż trzy miesiące czynności prezesa będzie wykonywać Pani Izabela Felczak-Poturnicka, Przewodnicząca Radny Nadzorczej PHN. W tym samym dniu Pan Zbigniew Kulewicz został powołany przez Ministra Skarbu Państwa do składu Rady Nadzorczej spółki, a także tymczasowo do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu. Z informacjami na temat tymczasowo powołanych członków zarządu można zapoznać się w komunikacie bieżącym spółki, dostępnym w tym miejscu

 

Na otwarciu dzisiejszej sesji (22.12.15) kurs akcji tracił 1%. Ostatnia seria spadków sprowadziła kurs do historycznego minimum na poziomie 15 zł. Przypomnijmy, że PHN zadebiutował na giełdzie w lutym 2013 roku po cenie 22,75 zł (zapisy w IPO po 22 zł). Od początku 2015 roku kurs akcji znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie oscyluje wokół ważnego poziomu 18 zł – dołka z czerwca bieżącego roku. 

 

PHN - Analiza techniczna
 


 

Z kolei w KGHM na dzień 18 stycznia 2016 roku zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, a w porządku obrad znajduje się zapis jedynie o zmianach w składzie Rady Nadzorczej spółki. Przypomnijmy, że obecny prezes spółki, Pan Herbert Wirth, pełni swoją funkcję od dnia 16 czerwca 2009 roku, a wcześniej od dnia 23 kwietnia 2008 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

 

Zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa miały już miejsce w Tauronie, Enei, Energi, PZU, GPW, PKN Orlen i PKP Cargo. Bez zmian pozostają PGE, Lotos, PKO BP i Grupa Azoty.

 

Źródło: PHN S.A., KGHM Polska Miedź S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Odwołanie prezesa PHN. W KGHM planowane zmiany w Radzie Nadzorczej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie