Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Karuzela kadrowa trwa w najlepsze. Zmiana za sterami Orlenu

© Africa Studio - Fotolia.com

W dniu wczorajszym, to jest 16 grudnia 2015 roku, Rada Nadzorcza PKN Orlen odwołała Pana Jacka Krawca ze stanowiska prezesa spółki, powołując na jego miejsce Wojciecha Jasińskiego.

 

O zmianie na szczycie w Orlenie media spekulowały już od dawna. Wczoraj spekulacje stały się faktem i Rada Nadzorcza Orlenu odwołała dotychczasowego prezesa spółki, Pana Jacka Krawca, który piastował tę funkcję od 2008 roku. W wystosowanym oświadczeniu krótko podsumował swoją prezesurę, zwracając uwagę między innymi na opracowanie i realizację strategii Orlenu, tworząc ze spółki firmę globalną, uzyskanie dostępu do własnych złóż ropy i gazu, czy też na oddłużenie spółki z 14 mld zł w 2008 roku do około 5,5 mld zł obecnie.

 

Nowym prezesem Orlenu został Pan Wojciech Jasiński. Jest on głównie znany ze swojej działalności politycznej. Piastował urząd Ministra Skarbu Państwa w latach 2006-2007, był także Przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych. W latach 2007-2015 był Przewodniczącym Komisji Gospodarki. Z pełnym doświadczeniem zawodowym można zapoznać się w tym miejscu

 

 

W dniu 11 grudnia 2015 roku Rada Nadzorcza PGNiG już w mienionym składzie (w dniu 4 grudnia 2015 roku) odwołała z funkcji prezesa spółki Pana Mariusza Zawiszę. Tymczasowo na jego zamiennika do 11 marca 2016 roku delegowano Pana Piotra Woźniaka, między innymi członka Rady Nadzorczej spółki.

 

W tym tygodniu, w dniu 14 grudnia bieżącego roku, rezygnację z pełnienia funkcji prezesa w PKP Cargo złożył Pan Adam Purwin. Funkcję pełnił od 6 lutego 2014 roku, wcześniej od lutego 2013 roku pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych. W następujący sposób skomentował ostatnie lata funkcjonowania spółki w komunikacie prasowym:

 

„Przez blisko trzy lata budowaliśmy międzynarodową pozycję PKP CARGO. Bezprecedensowy sukces debiutu giełdowego, ekspansja zagraniczna, skuteczna restrukturyzacja i ogromne inwestycje to fundamenty dalszego rozwoju drugiego największego przewoźnika w Unii Europejskiej. Przyjęta właśnie strategia Cargo’20 pozwoli na trwałą zmianę logistycznej mapy Europy z korzyścią dla Pracowników, Klientów, Akcjonariuszy i pozycji polskiej logistyki w regionie.”

 

Przypomnijmy, że zmiany na stanowisku prezesa w spółkach Skarbu Państwa miały już miejsce w Tauronie, Enei, Energi, PZU i GPW. Na początku przyszłego tygodnia zmiany mogą nadejść również w PHN. Jak podaje GG Parkiet, 21 grudnia br. zbierze się Rada Nadzorcza spółki, a  porządku obrad są zmiany personalne. Wśród pozostałych dużych giełdowych spółek Skarbu Państwa na razie bez zmian pozostał skład zarządu w PGE, Lotosie, PKO BP, KGHM i Grupie Azoty.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Karuzela kadrowa trwa w najlepsze. Zmiana za sterami Orlenu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie