Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zysk na shorcie nie ratuje spadającej wyceny Portfela SII

© grapestock - Fotolia.com

Ostatnia fala wyprzedaży na całym praktycznie rynku odcisnęła swoje piętno na Portfelu SII. „Pękł” nam stop loss na CCC. Z kolei zysk postanowiliśmy zrealizować z krótkiej pozycji na kontrakcie terminowym opartym na akcjach PKO BP.

 

W ciągu tygodnia wycena naszego rachunku spadła o ponad 4%. To najgorszy tydzień Portfela SII od początku jego istnienia. Coraz większe wahania wyceny to również pochodna rekordowego zaangażowania w akcje, które zbliżyło się do 70% portfela. Marnym pocieszeniem jest fakt, że w tym czasie WIG20 oraz szeroki WIG spadły około 6%. Słabość rynku w ostatnim czasie widać już nie tylko na spółkach z większościowym udziałem Skarbu Państwa, ale również na tych średnich i mniejszych prywatnych w pełni podmiotach. Z posiadanych przez nas akcji w ostatnim czasie najmocniej ucierpiały wyceny Budimexu, CCC, Kani i PKP Cargo. Z kolei swoją wartość w miarę przyzwoicie na tle rynku trzymały walory ABC Daty i Ambry.

 

W wyniku stop lossu sprzedaliśmy akcje CCC po kursie 137 zł (sl obowiązywał na poziomie 140 zł). Przypomnijmy, że trafiły one do portfela w wyniku wygranej w sondzie październikowej (segment głosowany). Na tej transakcji ponieśliśmy stratę 15% (275 zł). Niestety zrealizował się negatywny scenariusz, który opisywaliśmy w poprzednim odcinku. Brak powrotu ponad linię trendu wzrostowego i odbicie od niej w dół było negatywnym sygnałem technicznym, który zadziałał. To już niestety czwarta stratna inwestycja z segmentu głosowanego przy dwóch zyskownych. Pozostałe dwie inwestycje również jak dotąd są na minusie (Budimex oraz Medicalgorithmics). 

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Zysk za to odnotowaliśmy zamykając shorta na kontrakcie terminowym na akcje PKO BP (segment własnych inwestycji). Zarobiliśmy na nim 248 zł minus prowizje. Pozycję tę zajęliśmy dokładnie miesiąc temu po kursie 27,88 zł, a zamknęliśmy po 25,40 zł (8,9%). Przesłankami, którymi kierowaliśmy się było: obrona wsparcia – dołków z września 2011 roku, coraz

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zysk na shorcie nie ratuje spadającej wyceny Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie