Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Strategie rynkowe TFI na 2016 rok - zapowiedź ósmej z cyklu debaty PAP Biznes

Podsumowanie wydarzeń 2015 roku, prognozy dla rynków akcji i długu na 2016 rok, efekty i skutki polityki EBC i Fed, słaba koniunktura na rynkach surowców - to główne zagadnienia organizowanej przez PAP Biznes debaty z udziałem przedstawicieli czołowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

To ósma debata z cyklu "Strategie rynkowe - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele Union Investment TFI, PKO TFI, TFI PZU i Skarbiec TFI. Partnerem merytorycznym cyklu są Analizy Online.

 

Debata odbywa się u progu 2016 roku. Będzie to więc dobra okazja do podsumowania burzliwych wydarzeń w Polsce i na świecie w kończącym się 2015 roku. Co było największym rozczarowaniem, co zaskoczyło pozytywnie, co miało największy wpływ na nastroje inwestorów i na koniunkturę na światowych rynkach?

 

W centrum uwagi od dawna jest polityka pieniężna Fed. Inwestorzy od miesięcy zastanawiają się, kiedy Fed zdecyduje się na pierwszą podwyżkę stóp procentowych. Obecnie większość analityków ocenia, że dojdzie do tego na posiedzeniu w grudniu. Debata odbędzie się kilka dni przed posiedzeniem Fed, jego decyzja nie będzie jeszcze znana, ale uczestnicy będą się zastanawiać, jak ewentualna podwyżka stóp procentowych wpłynie na koniunkturę na światowych rynkach.

 

Jednym ze stałych tematów debaty jest ocena działań podejmowanych przez Europejski Bank Centralny, który prowadzi skup aktywów z rynku i ostatnio zdecydował o wydłużeniu tego programu o kolejne miesiące. Uczestnicy debaty będą analizować efekty tych działań.

 

Uczestnicy debaty omówią również bieżącą sytuację makroekonomiczną zarówno na świecie, jak i w Polsce. Wszystkie powyższe tematy mają pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące i na cały 2016 rok przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach. Uczestnicy debaty przedstawią swoje przewidywania, jak mogą w najbliższych miesiącach i kwartałach zachowywać się poszczególne klasy aktywów. Czy uda się w 2016 roku zarobić na obligacjach skarbowych, czy wreszcie warszawska giełda, a zwłaszcza jej największe spółki, dogonią inne rynki, które od dawna zyskują? Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

 

Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia, w godzinach 10.00 - 12.00 i będzie miała charakter zamknięty.

 

Jej przebieg będzie można śledzić on-line na stronach www.biznes.pap.pl, www.pap.pl oraz www.analizy.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Strategie rynkowe TFI na 2016 rok - zapowiedź ósmej z cyklu debaty PAP Biznes
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie