Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wnioski z analizy technicznej pięciu spółek z branży odzieżowej!

© johny87 - Fotolia.com

"Jak Cię widzą, tak Cię piszą" - prawdopodobnie jedno z ulubionych przesyłów właścicieli i pracowników firm z branży odzieżowej. My jednak nie będziemy zajmowali się porównywaniem ofert i designu produktów poszczególnych spółek z tej branży, lecz zgodnie z przysłowiem szczerze opiszemy, to co widzimy na wykresach danych walorów.

 

1. LPP

 

Akcje spółki znajdują się w trendzie wzrostowym. We wrześniu ubiegłego roku kurs akcji ustanowił historyczne maksimum na poziomie 10120 zł, aby w przeciągu niecałych dziesięciu miesięcy spaść o prawie 40%! Po zatrzymaniu na ważnym wsparciu cena wzrosła, aby rozpocząć kolejny ruch korekcyjny. Poziomem, który jest w tej chwili wsparciem dla notowań jest 6500 zł. Wydaje się, iż utrzymanie tego poziomu może być kluczowe dla najbliższego kierunku notowań.

 

 

 

2. CCC

 

Akcje największego w Polsce producenta obuwia znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Po narysowaniu w szczycie świecy doji o negatywnej wymowie, 30 kwietnia br. kurs akcji osunął się już w okolice poziomów 140 zł. W ostatnim czasie na wykresie pojawiła się formacja młota, jednak wydaje się, iż korekta po tak intensywnym ruchu wzrostowym może być jeszcze wydłużona. Po przebiciu przez poziom 140 zł kolejnym poziomem wsparcia powinny być historycznie istotne poziomy 130 zł. 

 

 

 

3. Vistula

 

Po wyznaczeniu podwójnego dna w lipcu 2012 roku akcje spółki znajdują się w trendzie wzrostowym. Wygląda na to, iż obecnie znajdujemy się w fali 5, co podpowiada nam o możliwej końcówce impulsu i nadchodzącej korekcie. Pod koniec listopada w odcinku ATrakcyjnych Spółek zagłębiliśmy się w niższy interwał czasowy i  informowaliśmy o potencjalnym sygnale kupna. W średnim terminie kurs spółki powinien wybić szczyt, który obecnie znajduje się na poziomie 3,20 zł, a następnie możliwa jest korekta wyższego rzędu na tym walorze.

 

 

 

4. Monnari

 

Akcje spółki Monnari na szczycie ostatniego impulsu narysowały formację spadającej gwiazdy, po której rozpoczęły się zniżki kursu. Konsekwentnie notowania zbliżają się do pierwszego poziomu wsparcia, który znajduje się przy poziomie 12,66 zł. Warto jednak zwrócić również uwagę na pomiary geometryczne, które wskazują, iż przecena po tak okazałym impulsie wzrostowym minimalnie powinna trwać do okolic poziomu 12,40 zł. Prawdopodobny wniosek zatem jest jeden - obecnie panuje na tym walorze większe prawdopodobieństwo spadków, niż wzrostów.

 

 

 

5. Solar

 

Akcje spółki Solar znajdują się w trendzie spadkowym od początku swoich notowań na warszawskim parkiecie. Na początku października na wykresie tygodniowym pojawiła się formacja młota na relatywnie dużym wolumenie. Po tym zdarzeniu kurs wzrósł, aby w ostatnim czasie ulec konsolidacji, dla której wsparciem jest poziom 1,30 zł. W tym momencie należy poczekać  na pojawienie się znacznej przewagi którejś z rynkowych stron (popytu, bądź podaży).

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Wnioski z analizy technicznej pięciu spółek z branży odzieżowej!