Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Integer.pl funduje swoim akcjonariuszom rollercoaster!

© Michael Blake - Fotolia.com

Zachowanie kursu spółki Integer.pl przyprawia jej akcjonariuszy o emocjonalny rollercoaster. Od 2008 roku, w którym kurs spółki wyznaczył dołek na poziomie 11,80 zł, do listopada 2013 roku na jednej akcji można było zarobić aż 2700%! Niestety nastrój na tym walorze zmienił się i od tamtego momentu wykres niejako stał się odbiciem lustrzanym, gdyż dynamicznie stracił na wartości już prawie 80%!

 

"Nic nie jest tak drogie, żeby nie mogło być droższe i nic nie jest tak tanie, żeby nie mogło być tańsze..." - jest to idealny opis zachowania kursu jednej z najskuteczniejszych firm pocztowych w Europie. Od wspomnianego historycznego szczytu na poziomie 330 zł w 2013 roku kurs akcji przebija się przez każdy poziom wsparcia. Przed każdym istotnym poziomem następuje kilka dni konsolidacji, co często budziło w inwestorach przeczucie, że spadki już się zakończyły. Niestety, nic bardziej mylnego, za każdym razem rozwój sytuacji był dramatyczny, a kurs osuwał się jeszcze niżej. 

 

W zeszłym tygodniu nastąpiło wybicie w dół z kanału trendowego, co tylko potwierdza dużą dynamikę spadków na tym walorze. Pozytywnym aspektem, jakiego można się doszukiwać jest zgodne z metodologią VSA zachowanie wolumenu, czyli jego sukcesywne zmniejszanie w ostatnich miesiącach, co może świadczyć o słabnącym trendzie. Kolejnym wsparciem może być psychologiczny poziom 60 zł. O potencjalnych sygnałach inwestycyjnych na tym walorze będziemy informowali na bieżąco za pomocą biuletynu ATrakcyjne Spółki.

 

 

Sytuacji technicznej z pewnością nie pomaga nastrój panujący wokół spółki. W III kw. bieżącego roku spółka zanotowała 2,26 mln zł straty wobec 4 mln zł zysku rok wcześniej. Większej wymowy temu zjawisku dodaje fakt, iż w przeciągu pięciu ostatnich lat stratny kwartał przydarzył się tylko raz. Kolejnym powodem do niepokoju dla akcjonariuszy jest komunikat Domu Maklerskiego BOŚ, w którym informuje, iż z powodu braku niezbędnych danych rezygnuje on z wydawania rekomendacji dla spółki kojarzonej z żółtymi paczkomatami. 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Integer.pl funduje swoim akcjonariuszom rollercoaster!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie