Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cios w PZU. Podatek bankowy ma objąć również zakłady ubezpieczeń

© serkucher - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym (tj. 03.12.2015) od godziny 13:22 widoczny jest wzmożony atak podaży na akcjach PZU. Jest to pokłosie wypowiedzi szefa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Wojciecha Jasińskiego, który przedstawiał w Sejmie założenia ustawy dotyczącej wprowadzanego podatku bankowego.

 

Okazuje się, że nowa ustawa zakłada też objęcie podatkiem zakłady ubezpieczeń. Stawka podatku dla tych przedsiębiorstw ma wynieść 0,05% za każdy miesiąc. Proponowany termin rozpoczęcia obowiązywania podatku to 1 luty 2016 roku.

 

Z kolei stawka podatku dla banków naliczana od wartości aktywów ma być naliczana miesięcznie i ma wynieść 0,0325%. Termin obowiązywania to również 1 luty 2016 roku. Wojciech Jasiński powiedział, że przewidywane wpływy z podatku od aktywów wyniosą 5-6 mld zł rocznie. Stawka dla banków jest tożsama ze wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządzącej partii. Nowością jest objęcie podatkiem również ubezpieczycieli.

 

Kurs akcji PZU o godzinie 15:00 traci blisko 5% i wynosi około 36,35 zł. Jeśli taki poziom utrzymałby się do zamknięcia dzisiejszej sesji, byłby najniższym od maja 2014 roku. Oczywiście należy pamiętać o uwzględnieniu przeprowadzonego niedawno splitu akcji PZU w stosunku 1:10. Na wykresie kursu akcji widoczny jest wyraźny trend spadkowy trwający od końca kwietnia tego roku. Wyznacza on obecnie wsparcie na poziomie 34 zł oraz opór w okolicy 39 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Cios w PZU. Podatek bankowy ma objąć również zakłady ubezpieczeń