Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Portfel SII powiększa się o akcje Medicalgorithmics

© Tino Neitz - Fotolia.com

W dniu wczorajszym zakupiliśmy 8 akcji Medicalgorithmics po kursie 246,8 zł. Inwestycja ta należy do segmentu „głosowanego”, gdyż uzyskała najwięcej głosów internautów w ostatniej sondzie.

 

Propozycja postawienia na walory Medicalgorithmics uzyskała 33,5% głosów. Drugą pozycję zajęły akcje Bytomia, a trzecią Vivid Games. Poniżej prezentujemy pełne wyniki głosowania:

 

Wyniki sondy

Bytom 25,75%
MEDICALgorithmics 33,53%
Relpol 8,98%
Neuca 10,78%
Vivid Games 20,96%

 

Przypomnijmy, jak uzasadnialiśmy potencjalny zakup akcji Medicalgorithmics w propozycjach:

 

„Spółka od momentu pojawienia się na giełdzie wzbudza bardzo duże zainteresowanie inwestorów swoimi innowacyjnymi produktami. Jego flagowy produkt – PocketECG jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie systemów do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. Wysoka innowacyjność spółki przekłada się również na wyniki finansowe w ostatnich latach. Uzyskiwane rentowności względem przychodów są jedne z najwyższych na całej GPW. Spółka stawia na rynek amerykański. W ostatnim czasie podpisała umowę kupna 75% udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring o wartości 34,1 mln dolarów. Podmiot ten jest aktualnie dystrybutorem PocketECG. Patrząc na wykres akcji Medicalgorithmics widzimy w ostatnim czasie wybicie górą z trójkąta który formował się ponad rok. To istotny sygnał z punktu analizy technicznej.”

 

Poziom take profit wyznaczyliśmy na poziomie 300 zł, co potencjalnie może nam przynieść 21% zysku. Historyczne maksima odnotowane na przełomie 2013 i 2014 roku wynosiły nawet 330 zł. Stop loss ustawiamy w cenach zamknięcia na poziomie 195 zł. Będziemy go jednak podwyższać, dostosowując do linii średnioterminowego trendu wzrostowego.

CCC

Wczorajsze dane CCC dotyczące dynamiki sprzedaży w listopadzie były słabe. Sprzedaż skonsolidowana wzrosła jedynie o 6,5% rok do roku, a sprzedaży detalicznej o 3,6%. Szczególnie blado wygląda ten wyniki na tle wzrostu powierzchni handlowej o ponad 20% w tym okresie. Prawdopodobnym czynnikiem in minus była kwestia pogodowa – brak wyraźnych oznak zimy nie zachęcił klientów do zakupów butów na najzimniejszą porę roku. Dla CCC pozytywne byłoby wystąpienie opadów śniegu i wyraźnego spadku temperatury w nadchodzących tygodniach. Kurs akcji zareagował spadkami w okolicy 5%. Nasz stop loss jest ustawiony w cenach zamknięcia na poziomie 140 zł, a walory te trafiły do Portfela SII po kursie 162 zł w wyniku wygranej sondy sprzed dwóch miesięcy. Niepokojąco wygląda analiza techniczna wykresu akcji. Bykom nie udało się powrócić ponad linię trendu wzrostowego. Lokalne minima intraday sprzed dwóch tygodni wypadają właśnie w okolicy 140 zł i to one stanowią teraz pierwsze wsparcie dla kursu.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Kania, ABC Data, PKN Orlen

Dom Maklerski NWAI podwyższył cenę docelową dla Kani do 4,03 zł z poprzedniego poziomu 3,88 zł. Aktualny kurs akcji to około 2,70 zł. Autorzy raportu podkreślili osiągnięcie wysokiej dynamiki sprzedaży i stabilny poziom generowanych marż.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Portfel SII powiększa się o akcje Medicalgorithmics