Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Publiczna oferta obligacji Legimi juz dostępna

Legimi, pierwsza na świecie firma oferująca czytnik ebooków za 1 zł w połączeniu z abonamentem na dostęp do bazy ponad 12.000 tytułów, inauguruje publiczną ofertę obligacji. Emisja, następująca po zakończonej kilka miesięcy temu sukcesem ofercie prywatnej, ma na celu zwiększenie dynamiki rozwoju innowacyjnej usługi, a także ekspansję zagraniczną.


Zapisy na dwuletnie obligacje Legimi serii C potrwają do 15 grudnia. Oprocentowanie jest stałe (9,5% w skali roku), a okres odsetkowy wynosi 3 miesiące. Całkowita wartość emisji to 1,5 mln. zł (próg emisji natomiast 0,75 mln zł). Inwestorzy mogą zapoznać się ze szczegółami oferty na stronie www.Legimi.com/obligacje, a także bezpośrednio w domu maklerskim Ventus Asset Management S.A., prowadzącym sprzedaż.


- Dlaczego obligacje? Pilotażowy etap projektu czytnik za złotówkę dobitnie świadczy o tym, że zaproponowana przez nas formuła abonamentowego dostępu do książek doskonale rokuje. Kolejna emisja obligacji pozwoli nam zwiększyć tempo rozwoju i sprawić, że na polskim rynku ebooków nastąpi tak długo oczekiwany dynamiczny wzrost – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.- Długoterminowe plany Legimi obejmują także wprowadzenie akcji na giełdę. Warto wspomnieć, że spółka planuje zaoferowanie swoich akcji w pierwszej kolejności m.in. nabywcom obligacji serii C – dodaje.


W 2016 roku firma planuje m.in. wprowadzenie budżetowego czytnika ebooków do jednej z największych sieci handlowych (docelowo sprzedaż do 30 000 urządzeń w tym modelu), a w latach kolejnych ekspansję na wybrane rynki zagraniczne, m.in. szwedzki, czeski i węgierski.


Legimi już od ponad 3 lat oferuje abonamentowy dostęp do tysięcy ebooków, współpracując z ponad 100 rodzimych wydawców, w tym tak znanymi, jak Grup Wydawnicza Foksal, Muza, Albatros, Burda Książki, HarperCollins czy też Sonia Draga. Dostarczana przez poznańską firmę usługa dostępna jest również w ofercie największych polskich operatorów komórkowych (Play, T-Mobile). W 2015 roku, poza wprowadzeniem do sprzedaży pakietu czytnik za 1 zł z abonamentem, Legimi udostępniło również usługę wypożyczeń bibliotecznych, z powodzeniem wdrożoną w placówkach w Gdańsku, Wrocławiu i warszawskim Wilanowie. Aplikacje mobilne Legimi zostały zainstalowane na ponad milionie urządzeń, a katalog ebooków dostępnych w abonamencie przekroczył 12 000. Istotną częścią działalności Legimi jest również opracowywanie i sprzedaż usług b2b dla rynku książki. Wdrożona i opatentowana technologia znaku wodnego Legimi Watermark zyskała uznanie nie tylko największych podmiotów z rodzimej branży ebooków, ale stosowana jest również przez wiele firm z zagranicy, m.in. Niemiec, Portugalii, Czech czy też Australii.

 

Dodatkowe informacje o emisji:
www.Legimi.com/obligacje

 

Projekt czytnik za 1 zł
www.Legimi.com/inkbook

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Publiczna oferta obligacji Legimi juz dostępna