Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Poznaj nowe rekomendacje dla Ciechu, CCC, LPP, PKP Cargo i Lotosu

© exopixel - Fotolia.com

Przedstawiamy pięć najnowszych rekomendacji od analityków DM BOŚ, Haitong Banku i DM mBanku. Wśród nowych zaleceń można znaleźć zarówno akcje z perspektywą do wzrostów, jak i do spadków.

Ciech

Analitycy DM BOŚ w najnowszej rekomendacji podwyższyli wycenę akcji Ciechu do 110 zł i podtrzymali zalecenie „kupuj”. Według wcześniejszego raportu, wycena akcji chemicznej spółki wynosiła 80 zł. Autorom rekomendacji spodobały się wyniki spółki za III kw. tego roku, w którym skorygowana EBITDA wyniosła 195 mln zł i określili je jako „prawdziwie inspirujące” oraz „bardzo dobre”. Jednocześnie stwierdzili, że wyniki te rozbudzają oczekiwania na kolejne kwartały. Jako pozytywne czynniki w perspektywie najbliższej przyszłości wskazali dodatkowe moce w segmencie sody, które w I połowie 2016 roku powinny skutkować wzrostem wolumenów produkowanej sody, wynegocjowanie podwyżek cen sody na 2016 rok, bieżące kursy walut, w tym przede wszystkim mocne euro, spadek cen surowców takich jak ceny węgla, koksu i gazu, spodziewane oszczędności kosztów z tytułu podatków, efekt refinansowania długu oraz efekty restrukturyzacji w zależnej spółce Organika Sarzyna. Prognoza DM BOŚ skonsolidowanego zysku EBITDA na 2016 rok wynosi 900 mln zł.

CCC, LPP, PKP Cargo

Specjaliści z Haitong Banku podwyższyli rekomendacje dla CCC do „kupuj”. Ich wcześniejsze zalecenie brzmiało „neutralnie”. Cena docelowa jednej akcji obuwniczej spółki została podwyższona do 180,2 zł z poziomu 140 zł. Jako główny powód do podwyższenia rekomendacji wskazano efekt uwzględnienia przejęcia eObuwie przez CCC. Zdaniem autorów raportu, może to zwiększać wartość bieżącą netto (NPV) o 25,2 zł na akcję. Obecna cena rynkowa jednej akcji CCC wynosi około 158 zł, co daje dyskonto 14% względem wyceny Haitong Banku.

 

Analitycy z tej samej instytucji obniżyli z kolei wycenę walorów LPP. Nowa cena docelowa wynosi 5 823 zł wobec wcześniejszego poziomu 7 520 zł. Zalecenie inwestycyjne nadali brzmi „sprzedaj”. Uzasadnieniem niższej wyceny jest większy poziom spadku marży brutto niż oczekiwano. Aktualnie rynkowa cena jednej akcji LPP oscyluje wokół 7 000 zł.

 

Haitong Bank zaktualizował również wycenę PKP Cargo. Analitycy obniżyli rekomendację z „kupuj” do „neutralnie”, a cenę jednej akcji ścięli z 98,9 zł do 68,3 zł. Bieżąca cena rynkowa waloru kolejowej spółki to około 64 zł. Jako uzasadnienie obniżonej wyceny wskazano „obniżenie prognoz finansowych analityków i prognozowany wzrost zadłużenia spółki”. Analitycy obniżyli też swoją prognozę w zakresie dywidendy w latach 2016-2017, która spadła o 42 i 62%.

Lotos

DM mBanku zalecił kupowanie akcji Lotosu i wyznaczył cenę docelową dla paliwowej spółki na poziomie 35,5 zł. Wcześniejsza rekomendacja zakładała „akumuluj” z ceną 34 zł. Jako jeden z głównych czynników do podniesienia zalecenia i wyceny, autorzy raportu wskazali w raporcie następującą kwestię:

 

„Komunikat Lotosu o przejęciu aktywów wydobywczych w Norwegii z punktu widzenia notowań spółki przeszedł na rynku bez echa. Transakcja umożliwia tymczasem szybsze odzyskanie gotówki zamrożonej w aktywie podatkowym, które na koniec września było szacowane na 1,2 mld PLN. Jeśli dodatkowo uwzględnimy fakt, że kolejny 1 mld PLN jest do odzyskania z zapasów spółki (transakcja arbitrażowa na contango i zapasy obowiązkowe możliwe do zbycia w perspektywie 2017 roku) to aktualne zadłużenie netto prezentuje się w zupełnie innym świetle (5,3 mld PLN na koniec września, czyli 2,6x skorygowana EBITDA LIFO).”

 

DM mBanku prognozuje wygenerowanie przez Lotos w całym 2015 roku zysku na poziomie EBITDA w kwocie 1 587,3 mln zł i zysku netto w wysokości 242,9 mln zł. W 2016 roku zyski mają wzrosnąć do odpowiednio 2 293,8 mln zł i 685,8 mln zł, a w 2017 roku do 2010,2 mln zł oraz 532,6 mln zł. Aktualna wycena rynkowa akcji Lotosu to około 29 zł. 

 

Źródło: DM BOŚ, Bankier.pl, Money.pl

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Poznaj nowe rekomendacje dla Ciechu, CCC, LPP, PKP Cargo i Lotosu