Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sfinks Polska poprawia wyniki finansowe. Spółka przymierza się do przejęć

Źródło: www.sfinks.pl

Sfinks szuka ciekawych inwestycji. Firma, do której należy sieć 111 restauracji, zapowiada systematyczne otwieranie kolejnych lokali oraz nie wyklucza akwizycji. Wyniki spółki mają się poprawiać, a w 2016 roku spółka chce mieć dodatnie kapitały własne na poziomie kilkunastu milionów złotych.

 

– Zaktualizowaliśmy prognozę, ale nie bardzo mocno, jest dosyć zbliżona do poprzedniej prognozy, a zmiana głównie wynika z tego, że mamy szansę doprowadzić do skonsolidowania kredytów i obniżenia zadłużenia spółki, a jednocześnie ustabilizować praktyczne finansowanie rozwoju na następne 7 lat – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

 

W zaktualizowanej prognozie spółka zapowiada, że w tym roku jej zysk netto przekroczy 8 mln zł, co oznacza, że będzie o ponad 2,5 mln zł wyższy, niż zapowiadano wcześniej. Jednocześnie tegoroczne przychody sieci mają spaść w porównaniu z pierwotną prognozą o 22 mln zł, nie przekraczając 176 mln zł. Do 2017 roku zyski i przychody spółki mają być nieco niższe od zaplanowanych wcześniej. Przychody w latach 2018–2020 będą za to wyższe, niż zapowiadano wcześniej, zyski nieco spadną.

 

Jak przypomina, w prognozie z listopada 2014 spółka wskazywała, że mogą się pojawić pewne ryzyka związane z finansowaniem. Jak przyznaje Sylwester Cacek, z powodu braku zgody jednego z banków nie udała się emisja obligacji. Spółka jednak zdołała dostosować się do tej sytuacji.

 

– Rozwijaliśmy restauracje z własnych środków w tym roku, a jednocześnie podjęliśmy trudne negocjacje z bankami, które – mam nadzieję – skończą się sukcesem, bo mamy promesy, mamy aneksy i w związku z tym można powiedzieć, że to taki ostatni akt, dzięki któremu eliminujemy niepewność finansowania rozwoju.

 

Sfinks zdecydował też o emisji do 3,5 mln akcji. Jest to emisja gotówkowa, a spółka ma nadzieję pozyskać w jej wyniku nawet 12 mln zł. Celem jest doprowadzenie do dodatnich kapitałów, by finansować dalszy rozwój sieci.

 

Źródło: Newseria.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Sfinks Polska poprawia wyniki finansowe. Spółka przymierza się do przejęć