Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ATM spodziewa się trzykrotnego wzrostu przychodów z centrów danych

© zhu difeng

Wzrost przychodów z głównej działalności ATM związanej z centrami danych może być aż trzykrotny. Po dwóch trudniejszych latach wyniki spółki w III kwartale poprawiły się, dlatego prezes nie wyklucza, że wypłaci ona dywidendę za ten rok. Zakończyła ona bowiem swoje największe inwestycje i potrzebuje mniej pieniędzy na wydatki.

 

– Sytuacja w spółce jest dobra, mieliśmy okres lekkiego spowolnienia biznesu przez ostatnie dwa lata – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Tadeusz Czichon, prezes zarządu ATM. – W tej chwili wygląda na to, że taki horyzontalny trend w spółce został przełamany, wyniki spółki rosną, i to zarówno w tej trudniejszej części telekomunikacyjnej czy transmisyjnej, jak i w tej związanej z centrami danych.

 

W ostatnich latach spółka osiągała gorsze wyniki. Przychody i zysk firmy systematycznie spadały. W tym roku, po trzech kwartałach, ATM miał przychody, sięgające 99 mln zł, aż o 17 mln niższe niż w 2014 roku. Zysk netto spadł o prawie 5 mln, do 4,2 mln zł. Z działalności podstawowej, skupionej wokół dwóch głównych obszarów (centra danych i usługi telekomunikacyjne), przychody były już jednak wyższe: po trzech kwartałach wyniosły 92,6 mln zł wobec 90,8 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o niespełna 2 proc. a w samym III kw. sięgnęły 31,43 mln zł wobec 29,57 mln zł rok wcześniej, co jest już wzrostem o przeszło 6 proc. Wzrósł też zysk EBITDA do 9,46 mln zł w III kw. 2015 roku z 9,34 mln zł rok wcześniej.

 

Z końcem listopada założyciela spółki i wieloletniego prezesa ATM Tadeusza Czichona zastąpi Dariusz Terlecki. Natomiast NWZA zwołane na 14 grudnia ma zdecydować o przyjęciu Tadeusza Czichona do rady nadzorczej spółki.

 

– Ponieważ nie ma możliwości pełnienia funkcji w zarządzie, będę starał się przekonać akcjonariuszy, aby móc dalej wspierać spółkę i zajmować się nią, opiekować jako założyciel i jako główny akcjonariusz z pozycji rady nadzorczej – tłumaczy Tadeusz Czichon. – Nadzwyczajne walne zgromadzenie będzie mogło się wypowiedzieć, czy mi to umożliwi, czy nie.

 

Odchodzący prezes mówi, że ostatni rok był przełomowy, spółka przekonstruowała swój biznes i sposób funkcjonowania po to, by przełamać negatywne trendy, które się zarysowały w 2013 i 2014 roku. Jak ocenia Czichon, to się udało i perspektywy spółki na kolejny rok są pozytywne. Przebudowany biznes związany z centrami danych ma według niego trzykrotny potencjał wzrostu. To najważniejsza część działalności spółki, która odpowiada za dwie trzecie sprzedaży.

 

Źródło: Newseria.pl

 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

ATM spodziewa się trzykrotnego wzrostu przychodów z centrów danych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie