Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Polskie firmy w starciu z globalną konkurencją

Najnowsze badania przeprowadzone dla think tanku Poland, Go Global!, wskazują występowanie zauważalnego wzrostu firm działających poza granicami kraju. Niepokoi jednak fakt, że zaledwie 1% polskich przedsiębiorców, którzy jeszcze nie weszli na obce rynki, planuje rozpoczęcie działalności zagranicznej w ciągu najbliższego roku. To dziesięciokrotny spadek w porównaniu z badaniami przeprowadzonymi dwa lata temu.

 

Dlaczego polscy przedsiębiorcy wolą rozwijać lokalny biznes, niż próbować sił na zewnętrznych rynkach? Jakie bariery powodują ich sceptycyzm? Jak zmienił się obraz polskich produktów i usług za granicą? To główne wątki V konferencji think tanku Poland, Go Global!, zatytułowanej „Nowoczesne przywództwo w ekspansji międzynarodowej”.

Spotkanie liderów firm, którzy na arenie międzynarodowej odnieśli znaczące sukcesy, od dawna działają globalnie i potrafią rozwiązywać problemy towarzyszące ekspansji odbędzie się już 26 listopada w Hotelu InterContinental, w Warszawie.

 

W pierwszej części wydarzenia zostaną zaprezentowane wyniki raportu „Polskie firmy na globalnej scenie – edycja III”, przygotowanego przez dział badawczy ICAN Research. Wnioski z raportu zostaną rozwinięte podczas dyskusji panelowej, w trakcie której zaproszeni goście przedstawią również swoje doświadczenia oraz wnioski wynikające z obecności na zagranicznych rynkach.

 

W drugiej części wydarzenia nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród finalistom oraz laureatowi „Globalnych Liderów Przyszłości 2015”, konkursowi powołanemu z inicjatywy PKO Banku Polskiego. W ramach Gali organizowanej przez think tank Poland, Go Global! zostają wybrane firmy, które w ocenie Kapituły Konkursu mają wysoki potencjał sukcesu na rynkach międzynarodowych w swoich branżach.

 

Pierwsza edycja GLP 2015 odbyła się w 2014 roku. Przeanalizowano „zza biurka” ponad 200 firm, 70 kandydatur przekazano do dalszej oceny ekspertów, w 15 firmach przeprowadzono pogłębione wizyty studialne i wyłoniono 10 finalistów i trzech laureatów. Wśród ubiegłorocznych zwycięzców znalazły się firmy Audioteka, Benhauer oraz Polski Bank Komórek Macierzystych S.A., który otrzymał również nagrodę specjalną Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, będącego Partnerem Merytorycznym Gali.

 

Udział w V Konferencji think tanku Poland, Go Global! to ważny element dyskusji nad procesami umiędzynarodowienia rodzimej przedsiębiorczości, a także szansa, by osobiście skorzystać z rad i kontaktów przedstawicieli polskich firm.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest poprzez wypełnienie formularza na stronie:

http://www.polandgoglobal.pl/piata-konferencja

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Polskie firmy w starciu z globalną konkurencją