Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Aktywność terrorystów oraz surowce odciskają swoje piętno na Portfelu SII

© Anton Gvozdikov - Fotolia.com

Za nami wyniki finansowe spółek za trzeci kwartał 2015 roku. W przypadku spółek z Portfela SII tylko wyniki Ambry spowodowały kilkunastoprocentową przecenę akcji. W pozostałych przypadkach publikacja raportów nie wywołała istotnych ruchów cen akcji. Większe, negatywne znaczenie in minus na szeroki rynek miały akty terroryzmu we Francji oraz spadające ceny surowców.

 

Poniedziałek był dniem, kiedy giełdy mogły zareagować na ataki terrorystów w Paryżu. I jak można się było tego spodziewać przecena na akcjach wielu spółek była znacząca. Na szczęście był to tylko jeden, zły dzień dla inwestorów. Z naszego portfela największej przecenie podlegały walory Ambry, Coliana i CCC.

 

Ambra

 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, raport finansowy rozczarował inwestorów. Ewidentnie obniżyła się rentowność podstawowej działalności przy w miarę stabilnym poziomie sprzedaży. To naturalnie negatywny objaw. Wcześniej też spółka notowała pogorszenie wyników netto, jednak tłumaczyła to przesunięciem kosztów w czasie. Miniony kwartał był pierwszym, wyraźnie słabszym kwartałem od pewnego czasu i to mimo znacznego obniżenia zadłużenia. Jednak fundamentalnie spółka nadal wygląda dobrze i nie ma na razie wyraźnych przesłanek, aby spółka na stałe zanotowała pogorszenie w fundamentach. Pierwszy dzień po publikacji raportu nie był jeszcze tak zły dla akcji pod względem zniżek. Jednak kolejna sesja przyniosła już kilkunastoprocentowy zjazd w dół po przełamaniu poziomu 8 zł, akcje spadły nawet poniżej 7 zł. Taką przecenę wykorzystała osoba blisko związana z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Ambry, która kupiła 50 000 akcji po cenie 7 zł. Taką informację należy odczytywać pozytywnie. Na razie nasz scenariusz bazowy zakłada nadal pozytywny stosunek do spółki i trzymanie jej akcji w ramach segmentu dywidendowego. Po jednym gorszym kwartale nie widzimy jeszcze zagrożeń do zaprzestania wypłat wysokich dywidend.

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Colian

 

Mimo całkiem niezłego raportu kwartalnego, akcje Coliana nie oparły się spadkom na szerokim rynku. Raport finansowy należy ocenić neutralnie. Mimo, że spółka nie pokazała już tak wysokich dynamik wzrostowych rok do roku jak w pierwszym i drugim kwartale, to po 9 miesiącach tego roku wyniki są dużo, dużo lepsze niż rok wcześniej.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Aktywność terrorystów oraz surowce odciskają swoje piętno na Portfelu SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie