Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Budimexu w Portfelu SII. Głosujący postawili na silny trend wzrostowy

W dniu dzisiejszym zakupiliśmy 9 akcji Budimexu po kursie 210 zł. Walory te zwyciężyły w październikowej sondzie, w której internauci wybierali jedną z pięciu propozycji inwestycyjnych na najbliższe miesiące.

 

Po raz kolejny o zwycięskiej pozycji decydowała niewielka ilość głosów. Propozycja zakupu Budimexu zgromadziła 33,1% wszystkich głosów. Tuż za jego plecami uplasowały się akcje PKN Orlen, na które oddano 30,6% głosów. Poniżej prezentujemy finalne wyniki sondy:

 

Wyniki sondy
PKN Orlen 30,57%
Relpol 10,19%
Budimex 33,12%
Robyg 17,83%
Mex Polska 8,28%

 

W uzasadnieniu propozycji inwestycyjnej w akcje Budimexu wskazaliśmy na następujący fakt:

 

„Trend wzrostowy na tej spółce budowlanej trwa od dobrych kilku lat. W takim razie nie dyskutujmy z nim i proponujemy wskoczyć do pędzącego pociągu. Patrząc na ostatnie doniesienia ze spółki widzimy, że firma wygrywa sporo przetargów. Na koniec czerwca posiadała blisko 1,6 mld zł środków pieniężnych, przy znikomym jak na tę skalę poziomie zadłużenia oprocentowanego.”

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 Po tygodniowym okresie od uruchomienia sondy, kurs akcji nie zmienił się istotnie i to mimo faktu publikacji wyników za III kw. 2015 roku. Tym samym udało nam się dokonać zakupu po środkowej cenie wynikającej ze wskazanego w propozycji przedziału (200 - 220 zł). Zlecenie obronne stop loss ustawiamy na poziomie 175 zł, a take profit na 250 zł.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Akcje Budimexu w Portfelu SII. Głosujący postawili na silny trend wzrostowy