Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vistula na maksimach, stop-loss na Getin Noble trzeszczy

© emily2k - Fotolia.com

Spółki z Portfela SII radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Po sprzedaży akcji Grodna, największym obecnie zyskiem możemy pochwalić się na walorach Vistuli, która dzisiaj przekroczyła poziom 3 zł i utrzymuje trend wzrostowy. Z kolei z dużym prawdopodobieństwem dziś sprzedamy akcje Getin Noble Banku ze stratą, w wyniku realizacji stop-lossa.

 

Vistula

 

Inwestorzy nadal mocno wierzą w przyszłość Vistuli i kupują jej akcje. Przebicie okrągłego poziomu 3 zł będzie pozytywnym sygnałem patrząc na analizę techniczną. Kanał wzrostowy na razie wydaje się być niezagrożony. Z jednej strony siła papieru może trochę zaskakiwać, ze względu na podanie słabych danych za III kw. Monnari, które do tej pory bardzo dobrze sobie radziło z rentownością. Mamy nadzieję, że Vistuli wspieranej segmentem jubilerskim ta słabość nie dotknie. Sprzyjającymi okolicznościami byłoby wystąpienie pierwszych objawów późnej jesieni – przymrozków i większych opadów deszczu. W takim scenariuszu klienci w większej liczbie ruszyli by po kolekcję jesienną.

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Getin Noble

 

Inwestycję w Getin Noble od razu traktowaliśmy jako spekulacyjną. I prawie się udało… prawie. Po wyjściu górą z konsolidacji, kurs osiągnął maksymalny poziom 1,02 zł. My take-profit mieliśmy ustawiony na poziomie 1,04 zł. Niestety zabrakło 2 groszy. Inwestorom mogła nie przypaść do gustu informacji, że KNF zalecił bankowi opracowanie planu działań mających na celu osiągnięcie wymaganych poziomów współczynników kapitałowych, nie później niż na koniec czerwca 2016 roku. Po tym newsie, kurs powrócił do konsolidacji i w ciągu kolejnych 3 dni ma szansę opuścić ją dołem. Jeśli w cenach zamknięcia kurs akcji będzie poniżej 82 groszy, zdecydujemy się sprzedać nasze akcje zgodnie z pierwotnym założeniem.

 

Getin Noble - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 


ZM Kania

 

Wśród innych posiadanych przez nas spółek, ciekawe informacje napłynęły z Kani. W ubiegły czwartek miało miejsce spotkanie analityków i dziennikarzy z zarządem spółki. Padły wówczas stwierdzenia, że spółka planuje dynamicznie zwiększyć produkcję parówek i produktów plastrowanych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Vistula na maksimach, stop-loss na Getin Noble trzeszczy