Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vistula na maksimach, stop-loss na Getin Noble trzeszczy

© emily2k - Fotolia.com

Spółki z Portfela SII radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Po sprzedaży akcji Grodna, największym obecnie zyskiem możemy pochwalić się na walorach Vistuli, która dzisiaj przekroczyła poziom 3 zł i utrzymuje trend wzrostowy. Z kolei z dużym prawdopodobieństwem dziś sprzedamy akcje Getin Noble Banku ze stratą, w wyniku realizacji stop-lossa.

 

Vistula

 

Inwestorzy nadal mocno wierzą w przyszłość Vistuli i kupują jej akcje. Przebicie okrągłego poziomu 3 zł będzie pozytywnym sygnałem patrząc na analizę techniczną. Kanał wzrostowy na razie wydaje się być niezagrożony. Z jednej strony siła papieru może trochę zaskakiwać, ze względu na podanie słabych danych za III kw. Monnari, które do tej pory bardzo dobrze sobie radziło z rentownością. Mamy nadzieję, że Vistuli wspieranej segmentem jubilerskim ta słabość nie dotknie. Sprzyjającymi okolicznościami byłoby wystąpienie pierwszych objawów późnej jesieni – przymrozków i większych opadów deszczu. W takim scenariuszu klienci w większej liczbie ruszyli by po kolekcję jesienną.

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Getin Noble

 

Inwestycję w Getin Noble od razu traktowaliśmy jako spekulacyjną. I prawie się udało… prawie. Po wyjściu górą z konsolidacji, kurs osiągnął maksymalny poziom 1,02 zł. My take-profit mieliśmy ustawiony na poziomie 1,04 zł. Niestety zabrakło 2 groszy. Inwestorom mogła nie przypaść do gustu informacji, że KNF zalecił bankowi opracowanie planu działań mających na celu osiągnięcie wymaganych poziomów współczynników kapitałowych, nie później niż na koniec czerwca 2016 roku. Po tym newsie, kurs powrócił do konsolidacji i w ciągu kolejnych 3 dni ma szansę opuścić ją dołem. Jeśli w cenach zamknięcia kurs akcji będzie poniżej 82 groszy, zdecydujemy się sprzedać nasze akcje zgodnie z pierwotnym założeniem.

 

Getin Noble - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 


ZM Kania

 

Wśród innych posiadanych przez nas spółek, ciekawe informacje napłynęły z Kani. W ubiegły czwartek miało miejsce spotkanie analityków i dziennikarzy z zarządem spółki. Padły wówczas stwierdzenia, że spółka planuje dynamicznie zwiększyć produkcję parówek i produktów plastrowanych.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Vistula na maksimach, stop-loss na Getin Noble trzeszczy