Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy da się jeszcze zarobić na akcjach producentów gier video?

© blackday - Fotolia.com

Akcje producentów gier dały już zarobić setki procent. Przeanalizowaliśmy wykresy akcji najciekawszych przedstawicieli tego sektora. W wielu przypadkach analiza techniczna wskazuje dalej pozytywne sygnały.


1. CD Projekt


Seria o Wiedźminie raczej na wiele przyszłych lat zapewni akcjonariuszom spółki wiele tematów do rozmów na forach internetowych i nie tylko. Kolejne części, newsy z tym związane, ekstra dodatki do gry, wiele produktów powiązanych z tytułowym bohaterem (jak chociażby głos w nawigacjach samochodowych etc.) będą podgrzewały atmosferę wokół akcji CD Projektu. Coraz większymi krokami zbliżamy się też do premiery drugiego dużego projektu – Cyberpunk 2077. Trend wzrostowy na wykresie trwa od końca 2008 roku, kiedy to akcje kosztowały jeszcze poniżej 1 zł. Średnioterminowa linia trendu wzrostowego (od lutego tego roku) wyznacza obecnie wsparcie na poziomie 26,3 zł. Jej intraday-owe przebicie pod koniec sierpnia zakończyło się niepowodzeniem. Obecnie kurs jest w bardzo ciekawym położeniu, gdyż niespełna trzymiesięczna linia korekty spadkowej coraz mocniej zawęża przestrzeń dla kursu. Nachodzące wybicie z tych „kleszczy” określi z punktu widzenia analizy technicznej kierunek przynajmniej dla bliskiej przyszłości.

 

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

2. CI Games


Akcje producenta Snipera przeżywają „drugą młodość”. Tak dynamicznego skoku kursu nie było od 5 lat. W 2010 roku akcje wzrosły od około 2 zł do 32 zł w 6 miesięcy. Historyczne maksimum dla jednej akcji to 37 zł uzyskane na rynku w kwietniu 2011 roku. Obecny ruch wystartował w połowie maja z poziomu 8 zł i trwa nadal wyznaczając obecnie lokalne szczyty w okolicy 25 zł. Linia tego trendu wyznacza wsparcie na poziomie 20,50 zł. W tak dynamicznych trendach ciężko wyznaczać docelowe poziomy. W najświeższych rekomendacjach DM BZ WBK wyznaczył docelowo dla akcji CI Games poziom 29 zł, a ING Securities 30,6 zł. Inwestorzy mogą grać pod zyski z premiery Snipera 3 zaplanowanej na II kwartał przyszłego roku oraz drugiej części Lords of The Fallen.

 

CI Games - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

3. 11 Bit Studios


Akcje 11 Bit Studios należy zaliczyć do jednych z największych okazji inwestycyjnych ostatnich kilku lat. Po informacji o sukcesie gry "This War of Mine”, która już po dwóch dniach od premiery pokryła koszty produkcji i zaczęła przynosić już tylko same zyski, kurs akcji eksplodował.

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Czy da się jeszcze zarobić na akcjach producentów gier video?