Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa władza, nowa spółka do Portfela SII?

© thodonal - Fotolia.com

Zapraszamy do wyboru jednej z pięciu propozycji inwestycyjnych. Jak co miesiąc uruchamiamy sondę na tydzień. Horyzont inwestycyjny to 4 miesiące. Zwycięska propozycja trafi do Portfela SII.

 

1. PKN Orlen – kurs akcji koncernu z Płocka może zbliżać się do końca korekty spadkowej, która zniosła kurs akcji z około 86 zł do okolic 62 zł. Ceny ropy, od których mocno zależą marże rafineryjne, ponownie spadły poniżej 50 dolarów za baryłkę (ropa Brent). Podaż surowca nadal jest duża, a na rynek ma jeszcze wejść Iran. Analitycy są podzieleni, co do wyceny akcji PKN-u. My zwróciliśmy uwagę na ciekawe opinie zawarte w raporcie DM BOŚ, który niedawno wycenił akcję Orlenu na 84,7 zł. Techniczne przebicie linii trendu spadkowego, może dać sygnał dla byków do kontynuacji podstawowego trendu wzrostowego.

 

Zakup akcji w przedziale 61 - 67 zł. Stop loss 56 zł, Take profit 80 zł

 

PKN Orlen - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

2. Relpol – firma jest liderem wśród producentów przekaźników elektromagnetycznych w Polsce oraz znaczącym i rozpoznawalnym producentem w Europie. To propozycja inwestycyjna zakładająca ekspozycję na eksporterów, którzy mogą odnotować pozytywny efekt na spadku wartości złotówki. Nasza waluta w najbliższym czasie może być narażona na osłabienie w skutek obaw zagranicznych inwestorów na wyniki wyborów parlamentarnych. C/Z dla spółki obecnie wynosi 11, a C/WK niespełna 1. Altus TFI zgodnie z raportem z 23 października 2015 roku zwiększył liczbę posiadanych akcji z 11,2% do 13,19%. Z kolei BPH TFI na początku października poinformowało o zejściu poniżej progu 10%. Na wykresie widzimy wybicie z półtorarocznego trendu spadkowego.


Zakup akcji w przedziale 6,7 – 7,1 zł. Stop loss 5,8 zł, Take profit 8 zł

 

Relpol - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


3. Budimex – Trend wzrostowy na tej spółce budowlanej trwa od dobrych kilku lat. W takim razie nie dyskutujmy z nim i proponujemy wskoczyć do pędzącego pociągu. Patrząc na ostatnie doniesienia ze spółki widzimy, że firma wygrywa sporo przetargów. Na koniec czerwca posiadała blisko 1,6 mld zł środków pieniężnych, przy znikomym jak na tę skalę poziomie zadłużenia oprocentowanego.


Zakup akcji w przedziale 200 - 220 zł. Stop loss 175 zł, Take profit 250 zł

 

Budimex - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

4. Robyg – Proponujemy ekspozycję na segment deweloperów. Przeżywają oni obecnie hossę patrząc pod względem sprzedawanych czy budowanych mieszkań. Nie została ona jeszcze odnotowana na kursach akcji. Proponujemy zakup akcji Robyga, jednego z liderów branży. Obecne wskaźniki rynkowe dla niego wynoszą: C/Z 16, C/WK 1,5. Na wykresie widoczny jest w ostatnim czasie powolny trend wzrostowy z trzema atakami na historyczne szczyty. Wcześniej mieliśmy do czynienia z dwuletnią konsolidacją. A z punktu widzenia analizy technicznej, dłuższa konsolidacja sprzyja dynamiczniejszemu wybiciu z niej. Pytanie kiedy ona nastąpi i jaki będzie jej kierunek.


Zakup akcji w przedziale 2,45 – 2,56 zł. Stop loss 2,20 zł, Take profit 3 zł

 

Robyg - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

5. Mex Polska – akcje spółki wzrosły o około 100% w ostatnie 7 miesięcy. Prawdopodobnie, jest to efekt podniesienia prognozy zysku netto na obecny rok z 2,5 do 4 mln zł. Przy realizacji takiego wyniku, C/Z przy obecnej wycenie akcji wyniósłby ok 7,5. Prezes spółki w wywiadzie dla Inwestorzy.tv podkreślił, że bardzo dobry efekt spółka odnotowuje po zmianie koncentracji na rozwoju sieci lokali z segmentu low price. Wymagają one znacznie niższego wkładu franczyzobiorcy-inwestora na poziomie 150-300 tys. zł. Zaznaczył też, że odnotowuje znacznie większe zainteresowanie spółką przez fundusze.

 

inwestorzy.tv


Zakup akcji w przedziale 3,50 – 4,00 zł. Stop loss 3,30 zł, Take profit 4,60 zł

 

Mex Polska - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Ankiety:

Wybierz spółkę, która trafi do Portfela SII (głosowanie trwa do 1 listopada 2015 r., do godziny 24:00)

Głosuj Wyniki Powrót

Dziękujemy za wzięcie udziału w sondzie.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Nowa władza, nowa spółka do Portfela SII?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie